• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Kam na pořádný burger? Známe pět nejlepších burgráren v centru Prahy, kde si opravdu pošmáknete

  7.4.2018
  Soňa Brunnerová
  Další fotky

  Burgery jsou v Česku velice oblíbené, o čemž svědčí i množství restaurací specializovaných právě na burgery, které se slušně uživí. A často si tam bez rezervace nesednete. Vybrali jsme pět oblíbených restaurací, které najdete v centru Prahy.

  Vybrali jsme pro vás pět oblíbených pražských burgráren. Kritérií bylo několik. Autorka vycházela jednak z osobní zkušenosti, ale také z hodnocení na Facebooku, Restu.cz, Local Guides (Google), Trip Advisor a také serveru Zomato. Tady je máme.

  FOTO: Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy

  Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - BurgerKam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Dish (7)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Dish (1)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Dish (5)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Dish (6)
  Další fotky
  Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Dish (4)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Dish (2)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Café Palanda, Praha (1)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Café Palanda, Praha (5)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Café Palanda, Praha (2)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Café Palanda, Praha (4)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Café Palanda, Praha (3)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Burger Black DogKam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Black DogKam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Black Dog Praha Beroun (4)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Black Dog Praha Beroun (1)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Black Dog Praha Beroun (2)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Black Dog Praha Beroun (3)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Peters burger Pub Karlín (4)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Peters burger Pub Karlín (7)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Peters burger Pub Karlín (3)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Peters burger Pub Karlín (6)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Peters burger Pub Karlín (5)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Peters burger Pub Karlín (1)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Meet & Greet Burger, Praha (3)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Meet & Greet Burger, Praha (2)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Meet & Greet Burger, Praha (4)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Meet & Greet Burger, Praha (5)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Meet & Greet Burger, Praha (6)Kam zajít na burger? Pět oblíbených burgráren v centru Prahy - Meet & Greet Burger, Praha (1)

  Café Palanda

  Oblíbená burgrárna Café Palanda (zal. roku 2008) se nachází nedaleko Masarykova nádraží, na adrese Zlatnická 1122/11, Nové město. O tom, že patří mezi špičku, svědčí vysoké hodnocení na specializovaných webech i počet fanoušků na Facebooku, aktuálně čítá přibližně 23,7 tisíc lidí.

  Burger si můžete zakoupit samotný nebo v menu společně s hranolky, salátem coleslaw a dipem. Menu vás vyjde kolem 240 korun. Dlouhodobě nejpopulárnější je Royal Bacon Burger.

  Oblíbenost má svou daň, ne pro samotnou restauraci, ale pro potenciálního zákazníka. Bez rezervace se sem v podvečerních hodinách na burger nedostanete. Otevřeno je od pondělí do pátku mezi 11. až 23. hodinou. O víkendech máte smůlu.

  Restaurace byla v loňském roce zařazena na první místo TOP 10 burgráren v České republice na serveru RESTU.

  Štve vás dvojí kvalita potravin v samoobsluhách? Víme, jak si ověřit, že kupujete kvalitní jídlo

  Hodnocení podniku
  Facebook 4,6 z 5 (961 recenzí)
  Restu.cz 4,7 z 5 (3674 hlasů)
  Zomato.cz 4,6 (244 hlasů)
  TripAdwisor 4,5 (906 hlasů)
  Local Guides 4,4 (524 hlasů)

  Jeden z negativních ohlasů od milovnice burgerů z Palandy byl kvůli přístupu k vegetariánům. „Dovedu rozumět tomu, že v nabídce není veggie verze, ale absolutně nechápu, proč nám bylo odmítnuto objednat si klasický burger v plné ceně s tím, že do něj prostě jen nebude přidáno maso? Nechápu tenhle přístup s vysvětlením „nejde to v servisu“. Takže si to maso budeme prostě muset z burgeru vytáhnout, v lepším případě ho sním já a v horším necháme ležet?,“ napsala na Facebooku paní Lucie letos v dubnu.

  Nejlepší pizza do ruky v Praze. Kde se dobře najíst?

  Dish – fine burger bistro

  Další z oblíbených pražských burgráren sídlí v ulici Římská 1196/29 na Praze 2. Taktéž patří mezi TOP 10 restaurací specializovaných na burgery, které vybral server Restu.cz do svého seznamu. Na Facebooku má restaurace přes 14 tisíc fanoušků a hodnocení 4,7 z 5 od 1,1 tisíce lidí.

  Jaký burger je ten aktuálně nejoblíbenější? „Momentálně vede Chilli shack před Dish burgerem,“ prozradil zaměstnanec z bistra Dish. Zkušenost autorky z minulosti je taková, že když do Dish vyrazila tzv. na „blind“ a neměla rezervaci, musela odejít s nepořízenou. Dá se sem vůbec dostat bez rezervace? „Zkraje týdne v to je pohodě, od čtvrtka dál je potřeba mít určitě rezervaci,“ upřesňuje zaměstnanec restaurace.

  Ceny burgerů se zde pohybují kolem 200 Kč bez přílohy. Na rozdíl od Café Palanda tu mají i vegetariánské burgery.

  Přehled hodnocení Dish (Fine burger bistro)
  Facebook 4,7 z 5 (1130 recenzí)
  Restu.cz 4,7 z 5 (897 hlasů)
  Zomato.cz 4,6 (256 hlasů)
  TripAdwisor 4,5 (755 hlasů)
  Local Guides 4,5 (814 hlasů)

  Ani vyhlášený podnik jako je Dish se neobejde bez kritiků. Paní Markéta na Facebooku např. chválila jídlo, ale nelíbilo se jí chování obsluhy.

  Předvánoční party se Santou v Hard Rock Cafe Praha! Hry, soutěže a skvělé jídlo pro malé i velké

  Meat & Greet Burgerhouse

  Patří také mezi desítku burgráren, které vybral web Restu.cz jako nejlepší burgrárny v ČR. Meat & Greet Burgerhouse na Senovážném náměstí v Praze 1. Na Facebooku má mnohem nižší popularitu, než jeho dva předchůdci. Sleduje ho asi 2,6 tisíce lidí. V hodnocení si vede velmi dobře. Ceny samotného burgeru se tu pohybují kolem 200 korun. V nabídce najdete i burgery pro vegetariány.

  Hodnocení podniku
  Facebook 4,7 z 5 (290 hlasů)
  Restu.cz 4,7 z 5 (1382 hlasů)
  Zomato.cz 4,7 (130 hlasů)
  TripAdwisor 4,5 (437 hlasů)
  Local Guides 4,7 (465 hlasů)

  Kam za dobrým jídlem: Na lososa do Újezda, za středověkou kuchyní do Líbeznice

  Peter’s Burger Pub

  Tuto burgerovou restauraci najdeme v Praze-Karlín v ulici Pernerova 10/32 docela nedaleko metra Křižíkova. Na Facebooku má přes 10 tisíc fanoušků a odpovídající počet hodnocení. Autorka s ní má několikanásobnou zkušenost. Oceňuje stylový interiér, bylinkové hranolky i samotné burgery.

  Hodnocení tohoto podniku se pohybuje kolem 4 hvězd z 5 možných. Ceny jsou tu oproti konkurenci trochu nižší, za samotný burger zaplatíte od 170 do 209 Kč. „Náš nový TOP je „Donald the BOSS“, uvádí na svém webu. Restaurace v Karlíně má nadstavbu do patra a kupříkladu nabízí piva z menších pivovarů (např. Kocour).

  Hodnocení podniku
  Facebook 4,7 z 5 (290 hlasů)
  Restu.cz 4,3 z 5 (281 hlasů)
  Zomato.cz 4,2 (271 hlasů)
  TripAdwisor 4,0 (187 hlasů)
  Local Guides 4,1 (752 hlasů)

  Někteří kritici se pozastavují nad chováním obsluhy v restauraci. „Byl jsem tam na pozvání a velmi jsem se těšil na dobré jídlo, které mi bylo vychváleno. To bylo dobré. Ale to, co předváděla obsluha mi zkazilo celý večer. Dlouhá doba čekání na objednávky, některé nedorazily vůbec. Vadily mi konflikty v komunikaci s obsluhou při objednávání a z mého pohledu i nevkusné dělání si legrace z hostů. Za celý večer jsme si nevšimli, že by se někdo z obsluhy usmál,“ postěžoval si pan Bedřich, který restauraci dal 2 hvězdičky z pěti.

  Výběr nejhorších restaurací v Praze. Kam byste raději neměli chodit?

  Black Dog Cantina

  Je pravda, že Black Dog Cantina (zal. 2016) není vyloženě klasickou burgrárnou jako jeho vyhlášený berounský „kolega“, ale dobré burgery tu také nabízejí. „V Praze chceme jít jiným směrem a dělat koncept Tapas, který nás hodně baví a spoustu našich hostů také,“ uvedli v roce 2016 na Facebooku. Restaurace si v hodnocení oproti středočeskému „bráškovi“ nevede vůbec špatně, ale nabídka burgerů v ní není tak široká. Můžete si tu pochutnat na pěti různých burgerech, jeden z toho je vegetariánský.

  Restauraci Black Dog Cantina najdeme nedaleko metra Karlovo náměstí v ulici Gorazdova 357/1 na Praze. Motto restaurace zní: „Life is too short to eat bad food.“ Jídlo je opravdu dobré. Od 155 do 209 Kč zaplatíte za malý burger se 100 g masa, cena velkého (200 g) se pohybuje od 195 do 245 korun. Vegetariánský burger vychází na 140 Kč. Z několika zkušeností autorky není problém si v pražské restauraci sednout bez rezervace, místa tam bylo odpoledne ve všední den dost.

  Mladík ujídal v bufetu zákazníkům jídlo a vyhrožoval, že je všechny zabije

  Hodnocení podniku
  Facebook 4,5 z 5 (170 hlasů)
  Restu.cz 4,5 z 5 (118 hlasů)
  Zomato.cz 4,0 (28 hlasů)
  TripAdwisor 4,0 (86 hlasů)
  Local Guides 4,3 (237 hlasů)

  „Jídlo velmi dobré, jen omáčka v burgerech by mohla být chuťově výraznější. Nabídka nápojů OK, Také bych se přimluvil za častější kontrolu jinak pěkných záchodů. Přetékající koš papírových utěrek trochu kazí jinak velmi dobrý dojem,“ uvádí pan Jan ve své recenzi na aplikaci Local Guides od Googlu.

  Hladoví hosté se dožadovali jídla po zavíračce, z restaurace je vyvedla až policie

  TIP
  V centru Berouna najdete prostornou restauraci podniku Black Dog (zal. 2014), ve které nabízí 12 druhů burgerů. Pokud se rozhodnete vydat na výlet do Berouna, vřele doporučujeme si rezervaci udělat (minimálně o víkendu, kdy tam bylo plno).

  Zajímavost
  Berounský podnik začínal v roce 2010 jako „trochu jiný fast food stánek“ a během své doby se vypracoval. Pražský Black Dog Cantina, který se otevřel v roce 2016, „se líbí“ na Facebooku 3,7 tisícům lidí. Zavedený Black Dog v Berouně má 9,2 tisíce fanoušků. Hodnocení nemají výrazně odlišné, samozřejmě ten berounský má vyšší počet recenzentů.  Nepřehlédněte