• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Do plnovousu si zaplétá vidličky, špagety i vánoční ozdoby: fousáč získal již 9 Guinnessových rekordů!

  22.1.2023
  Doris Drienová

  Díky své neobvyklé zálibě se kreativní vousáč stal držitelem už devíti Guinnessových světových rekordů. Při tom nejnovějším si do vousů zavěsil neuvěřitelných 710 vánočních ozdob! Jeho bizarní koníček přitom začal úplně nevinně.

  Velikost pánské „chlouby“ podle vědců překvapivě souvisí s velikostí jiné části těla. A ta je vidět na první pohled!

   

  Joel Strasser, který se živí jako odborník v pojišťovnictví, pozvedl pěstování plnovousu na úplně novou úroveň. Nejen, že svou „dřevorubeckou chloubu“ využívá jako mužnou ozdobu tváře, díky svým vousům se navíc už devětkrát stal oficiálním držitelem světového rekordu.

  Do svého plnovousu si totiž Joel dokáže zavěsit rekordní množství různorodých předmětů. Kromě vánočních dekorací si už do své „obličejové čupřiny“ zapletl v obrovském počtu i vidličky, tužky, špagety (samozřejmě ještě před uvařením), brčka, párátka, vatové tyčinky, kolíčky na prádlo, ale dokonce i cukrové hůlky.

   

  Joelův bizarní koníček začal jako nevinný učitelský trik pro udržení pozornosti studentů: „Chodil jsem po učebně a když lidi nedávali pozor, strkal jsem si různé věci do vousů,“ řekl Joel. Jeden pozorný žák si toho všiml a řekl mu, že by se měl pokusit o světový rekord.

  Intimní odhalení: žena s nejdelšími nehty na světě mluví o tragédii, kvůli které si je přestala stříhat

   

  Joel se pro ten nápad okamžitě nadchnul. Nejdříve se mu podařilo zaplést si do svého huňatého plnovousu rekordní počet párátek. Když zjistil, že se mu rekord skutečně podařilo zdolat, rozhodl se, že musí zjistit, jak se to dělá, aby byl jeho výkon uznán i oficiálně. A to se mu poté povedlo dokonce devětkrát.

  Joel přiznává, že jeho záliba není zcela bezbolestná – každý předmět podle něj vyžaduje zvláštní techniku k uchycení do vousů. Obzvlášť nepříjemné jsou v tomto ohledu právě zmíněné vánoční dekorace. Když si ozdoby ze svého vánočního plnovousu Joel sundavá, musí prý dávat velký pozor, aby spolu s nimi bolestivě nesundával i vousy ze své tváře.

  Proč ženatý inženýr nosí sukni a boty na vysokém podpatku? A sluší mu?

   

  Jeho rekord s vánočními ozdobami se už stal tradicí – tuto vousatou výzvu absolvoval Joel již počtvrté a pokaždé sám sebe překonal. Joel ale velmi váhá, zda tuto tradici, vzhledem k její bolestivosti, i nadále udržovat při životě: „Je to superotravný rekord. Nevím, proč to pořád dělám,“ řekl.


  Zdroj: The U.S. Sun  Nepřehlédněte