Dovolenkové destinace se otevírají Čechům, víme kam můžete bez karantény k moři!

8.5.2021
Redakce

Bulharsko se turistům otevřelo od 1. května, Řecko nebo Itálie ohlásily, že po polovině května cestovatelé z ciziny nebudou po příjezdu muset do karantény. Ceny zájezdů jsou srovnatelné s rokem 2019, Češi si ale více dopřávají, poptávají lepší hotely a kvalitnější služby, řekla mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Přinášíme žebříček oblíbených zemí kam se můžete dostat:

ŘECKO od 15. května ukončuje pro turisty sedmidenní karanténu. Čechům bude vstup umožněný s dokladem o očkování proti koronaviru nebo s negativním PCR testem. Dá se očekávat, že Řecko je i v letošním roce u českých cestovatelů nejžádanější destinací pro trávení letní dovolené. Například cestovní agentura Vivu.cz zaznamenala za poslední týden zvýšenou poptávku po Řecku. Obvyklá délka zájezdů je mezi osmi až 12 dny, průměrná cena činí 15 900 korun. Někteří Češi nechtějí s cestou do Řecka čekat až na léto.

CHORVATSKO je pro turisty otevřené, ale až do 15. května  platí pro neočkované cestovatele několik pravidel. Zatímco očkovaným bude stačit příjezdový formulář a potvrzení, že uběhlo minimálně 14 dní od podání druhé dávky, neočkovaní musí vedle formuláře před zpáteční cestou podstoupit antigenní test ne starší 24 hodin a PCR test ne starší 72 hodin.

Po návratu pak musí dovolenkáři podstoupit samoizolaci a nejdříve 5 dní po příjezdu na vlastní náklady podstoupit PCR test. 

A i letos to vypadá, že sem zamíří tisíce dovolenkářů. „Ano, největší zájem je vedle Řecka tradičně o Chorvatsko, které díky tomu, že nabízíme přímé vlakové spojení a také pobytové balíčky, je na špici poptávky,“ informuje Blesk Zprávy mluvčí Student Agency Aleš Ondrůj. Pro lístek míří podle Ondrůje i 700 lidí týdně, denně se tak vyprodá kapacita jednoho vlaku. „Celkově je prodáno už více než 20 tisíc jízdenek na vlaky do Chorvatska,“ doplňuje.

První vlakové spoje nicméně vyrazí až 28. května, a to i kvůli aktuálním podmínkám pro cestovatele.Ačkoliv je země otevřena turistům – a v případě očkovaných téměř bezpodmínečně – Chorvatsko bude až do 15. května spadat mezi tmavě rudé destinace. Tedy destinace s velmi vysokým rizikem nákazy.

 

BULHARSKO Silná poptávka je také po Bulharsku. Bulharsko je otevřené Čechům a jsme vítaný turisti. Při cestě se Češi  mohou prokázat potvrzením o ukončeném očkování, dokladem o prodělání nemoci covid-19 v posledních 180 dnech nebo negativním PCR či antigenním testem.

 

ŠPANĚLSKO je zapotřebí odlišit pravidla pro pevninu a  pro ostrovní destinace. Podle informací ministerstva zahraničních věcí Španělsko požaduje od všech osob, které do země přicestují letecky či po moři z rizikových oblastní, negativní PCR test. Při cestách na Kanárské ostrovy jsou negativní výsledky testů na COVID-19 vyžadovány turistickými ubytovacími zařízeními. Nicméně i když pojedete na pevninu platí ve Španělsku  až do 9. května nouzový stav a s ním i prozatím noční zákaz vycházení.je potřeba mít platný PCR test vždy u sebe.

 

ITÁLIE, je pořád problematická s pohledu karantény ve které musíte zůstat 5 dní, Vstup je do této doby povolen také jen s negativním PCR testem. Karanténa Vám v Itálii skončí po 5 dnech negativním PCR testem, který musíte provést na vlastní náklady.

 

EGYPT a TUNISKO jsou země, které jsou pro naše občany pořád otevřené a stačí mít při odjezdu z ČR negativní PCR test. Přesto pořád platí doporučení aby lidé do těchto destinací jezdili spíše s cestovní kanceláří, než na „vlastní pěst“ . Individuální cestovatelé musí do 5 denní karantény.

 

 

 

 Nepřehlédněte