• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Fetujete? Zaútočil náměstek Dinda na kolegu z chomutovského zastupitelstva

  11.3.2020
  Marcel Mihalik

  Do lhářů a feťáků si nadávali zastupitelé Chomutova na posledním jednání. Náměstek David Dinda podezříval opozičního zastupitele Davida Palána z požívání omamných a psychotropních látek, Palán zas Dindu označil za lháře.

  První letošní zastupitelstvo se proslavilo hádkou dvou zastupitelů. Náměstek primátora David Dinda (Nový sever) ztratil nervy a opozičního zastupitele Davida Palána (Strana zelených), který často koalici klade nepříjemné dotazy, napadl. „Vím, že podle jednacího řádu máte právo ptát se vy nás a ne my vás, ale chtěl jsem se zeptat. Berete drogy,“ zeptal se rozčílený Dinda. Palán naopak zareagoval s chladnou hlavou.

  CHOMUTOV-fetky-david-palan
  David Palán (SZ)
  (Náš REGION)

  „Pan náměstek Dinda postupně na každém jednání ztrácí nervy. Už jste klesl tak hluboko, že jste mě tady na minulých jednáních označoval za lháře. A sám tady říkáte, že já nepřebírám poštu. Žádná pošta, kterou mi magistrát zaslal, nikdy nebyla doručena fikcí. Já si vždycky poštu přebírám. Takže jestli je tady někdo lhář, tak jste to vy. A teď jste se z toho i usvědčil,“ odpověděl Palán nejdřív na předchozí osočení z průtahů.

  Je pro legalizaci drog

  Dinda ale šel do osobního útoku na opozičního zastupitele dál. „A na tu otázku jestli berete drogy, odpovíte? To nemělo být nijak osobní, ale já jsem strašně dlouho pátral, kde jsou naše rozpory ve vidění světa. A potřeboval jsem se na to zeptat, protože mi nedává spát jedno vaše vyjádření. Já bych si ho dovolil ocitovat.

  radar

  Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

  ´Dekriminalizace konopných látek je žádoucí a nikoli postačující. Jsem přesvědčen, že správná cesta vede jedině skrze plnou legalizaci všech omamných a psychotropních látek bez výjimky.´ Proto jsem se na to ptal. Je to legitimní názor. Ale já ho nesdílím. Já si myslím, že je důležité, aby to tu zaznělo. Že tu sedí mezi námi zastupitel, který si myslí, že legalizace všech omamných a psychotropních látek, je cesta k lepší společnosti. Já si to nemyslím,“ zaútočil Dinda.

  CHOMUTOV-fetky-dinda
  David Dinda si užívá v místě jiných neřestí. Někdo zřejmě holduje drogám, jiný možná hazardu.
  (Facebook.com)

  Palán se od svého vyjádření, které Dinda citoval, nedistancoval. Zda fetuje nepotvrdil, ani nevyvrátil. „Odpovím jednoduše. Jsem libertarián. Považuji za ústřední hodnotu svobodu jednotlivce,“ řekl suše.

  primátor chomutov hrabáč

  Primátor Chomutova Marek Hrabáč hrabe do městské kasy. Z radarů je bohatší o 13 milionů

  opera, balet, ústí nad labem, divadlo

  Kulturní a sportovní zařízení v kraji ruší představení. Jen v Chomutově veřejnost tápe

  Hádka vznikla mimo jiné i kvůli dezinformaci, kterou Palán veřejně sdílel na sociálních sítích, aniž by ji měl ověřenou. Šlo o údajné kácení stromů na Palacké. To čerpal od úřednice, která se na zastupitelstvu omluvila, že takovou domněnku neměla vůbec zmiňovat.

  Primátor: Nedám, neodpovím.

  Opoziční zastupitel Jan Rödling se primátora ptal na koaliční smlouvu. Tu zveřejňuje každé transparentní vedení města, aby občané věděli, co za čtyři roky hodlá koalice uskutečnit. „Zajímalo mě programové prohlášení, z kterého by byla patrná koncepce města na toto volební období,“ dotazoval se. A setkal se s arogancí moci. „Počkám si na soud, až mě odsoudí, pak možná vám ji poskytnu. Nečekejte ode mě odpověď, neodpovím vám. Koaliční smlouvu ode mě nedostanete,“ odsekl primátor Marek Hrabáč zvolený za Babišovo transparentní hnutí ANO.

  V Kadani zábava pokračuje navzdory nařízení státu. Do kina pustí maximálně 95 diváků  Nepřehlédněte