Hádky u rodinné večeře nejsou fajn. Známe 5 tipů, jak konfliktům předejít

21.11.2018
Filip
  • Každému dejte práci

Problémy mohou vzniknout jakkoli. Ať už se jedná o vzájemnou kritiku nebo neshodu v názorech. Tyto konflikty, jsou často důsledkem nudy. Jednoduše dejte každému práci. Nejenže to pomůže vám, ale každý se tak bude cítit součástí. Vzájemně si tak dáte příležitost poděkovat a ocenit tak druhé.

Známe 4 nejextrémnější místa Ameriky. Troufli byste si do Údolí smrti?

  • Pozor na alkohol!

Je známo, že alkohol je jakýmsi palivem hádek. Lidé se uvolní a snáze tak ventilují své pocity, tím pádem jsou také upřímnější.

Přítomnost alkoholu však nemusí být pravidlem! Pokud byli minulé večeře vyhroceny právě užitím nadměrného množství alkoholu, jednoduše ho vynechte. Nabídněte třeba nealkoholický cider nebo nealko punč.

Pokud však máte pocit, že alkohol ke svátkům prostě patří, pak kupte jen takové množství, aby to nikdo s pitím nepřehnal.

Probouzíte se ze spánku trhnutím? Máme 3 teorie, proč se vám to děje

  • Zaměstnejte děti

Děti jsou jistě potěšením, když ale dojde na snahu kultivovaného stolování, zvlášť ty rychlejší mohou být důvodem ke špatné náladě a k následné hádce.

Stejně jako dospělí i děti potřebují mít co dělat. Můžete je třeba zapojit do příprav jídel. Míchání guláše nebo přidání koření určitě zvládnou.

Zároveň se ujistěte, že i po jídle mají k dispozici nějakou aktivitu.

Televize jako zabiják vztahů? Je to přesně naopak, tvrdí vědci

  • Zákaz telefonů u stolu!

Podle mnoha studií je technologie u stolu zdrojem rostoucího napětí. Nezáleží na tom, jak jste starý, když je vaše pozornost připoutána k obrazovce zatímco jste uprostřed rodinného rozhovoru, ostatní se mohou cítit ignorovaní a nerespektovaní.

Rodinné fotografie jsou sice krásné, ale příště zkuste telefon ihned po vyfocení odložit.

Jóga udělá z člověka namyšleného narcisa. Krmí ego až moc, myslí si vědci

  • Připomeňte si, kde jste a proč tu jste

Rodinné sešlosti se konají z nějakého důvodu a to, abychom se jako rodina sešli a stmelili.

Zapomeňte proto alespoň na okamžik na všechny sváry a pomluvy si nechte až na později. Udělejte to nejlepší, abyste dokázali organizovat klidné rodinné slavnosti.Nepřehlédněte