Ideálem ženské krásy je vosí pas. Kolik centimetrů vám chybí k dokonalosti?

3.3.2019
Šárkos

Každá doba má svoje ideály krásy. V Africe si nechávají pomocí kroužků na krk vytahovat krky co nejvíc, aby je měly ženy nejdelší, protože jim to připadá krásné. V Americe žije na stovky žen, které se chlubí svojí morbidní obezitou a fanoušci jim ještě platí, aby se pořádně nadlábly. Nad tím, co se komu líbí, někdy vážně zůstává rozum stát. A zatímco třeba za dob baroka nosily ženy zadek vycpaný co nejvíc, aby vypadal co největší, dnešní ženy raději drží nebezpečné diety, aby jejich zadeček byl co možná nejmenší.

Akné jako vada na kráse. Známe nejlepší triky, díky kterým se ho opravdu zbavíte

Jste dokonalé?

Současným ideálům krásy u žen totiž dominuje modelkovská postava. Ale jak přesně musí vypadat? Na to odpovídá analýza 150 různých studií, které byly provedeny za posledních dvacet let. Z nich vyplývá to, že DOKONALOU ženskou postavu má ta žena, která měří 66 centimetrů v pase a nosí konfekční velikost 36. „Je jedno, jak má zářivý úsměv či jiskřivé oči. Prudké zúžení v pase je nejatraktivnějším znakem ženy,“ tvrdí autoři z Pittsburghu.

Ideální žena by tedy měla mít v pase vždy o 30 procent méně než na bocích. Tedy optimální pro daný „ideál krásy“ se jeví 66 cm v pase a 94 cm přes boky.

Běh a hubnutí. Známe dilema začínajících běžců a důvody, proč NEzačít běhat

„Naše výsledky podporují hypotézu, že velikost pasu je nejpřitažlivějším znakem ženské fyzické atraktivity. Zdá se tedy, že je nezbytné, pokud má být přitažlivost nejvyšší, musí se pas maximálně zúžit, nikoli ale boky,“ uvádí autor výzkumu doktor William Lassek z University of Pittsburgh. Když doktor upravil fotky reálných žen a ponechal jim přirozené boky, ale v počítači zúžil pas, tak byly hodnoceny jako víc přitažlivé a sexy než ženy, kterým zúžil jak pas, tak boky.

Co z toho vyplývá?! Abyste byly současným ženským ideálem, nezáleží na tom, jak moc velkou máte zadnici, když budete mít ploché bříško. Ze všeho nejdůležitější je se ale nad momentálními ideály povznést a být samy sebou, protože ideál krásy se bude s největší pravděpodobností měnit tak jako už se tomu mnohokrát stalo. Každému se navíc líbí něco jiného.

 Nepřehlédněte