Jak dosáhneme zdravých zubů? Základem je dokonalá dentální hygiena

Další fotky

Krásný, zdravý a zářivý úsměv je zřejmě snem nejednoho z nás. Prvním krokem k jeho dosažení je samozřejmě důkladná a pečlivá ústní hygiena. Ta začíná pravidelným a pečlivým odstraňováním zubního plaku. Má-li být tato činnost úspěšná, je potřeba vybrat si k ní vhodné pomůcky. Nejdůležitější je asi volba správného zubního kartáčku, mezizubního kartáčku a zapomenout bychom neměli ani na dentální nit.

Kvalitní zubní kartáčky mají rovný zástřih štětin a malou hlavu. Nezapomínejme ani na správnou techniku čištění zubů. Jedná se o stírání směrem od dásní ke korunce zubu. Doporučuje se používat kartáček střední tvrdosti vláken, tzv. medium. Příliš měkký zubní kartáček nebývá dostatečně účinný a naopak přehnaně tvrdý kartáček, pokud není správně používán, nám může poškodit dáseň a při odhalení krčku i zub samotný. Při prvních známkách opotřebování je důležité kartáček vyměnit za nový.

Kromě manuálních zubních kartáčků na trhu najdeme rovněž i kartáčky elektrické. Čištění zubů elektrickým kartáčkem je snazší – za stejný čas přináší větší efekt, jejich pořizovací náklady jsou však oproti klasickému, mechanickému zubnímu kartáčku až několikanásobně vyšší.

Jarní detox pro vaše zuby. Vybělí je mrkev, kokosový olej, či prášek do pečiva?

K vyčištění těsných mezizubních prostorů nám potom poslouží mezizubní nit. Čistí zuby tam, kam se zubní kartáček v žádném případě nedostane. Pro větší mezery mezi stoličkami je vhodný tzv. mezizubní kartáček. Tyto prostory ústní dutiny se čistí jemným pilovitým pohybem dopředu a dozadu.

FOTO: Jak dosáhneme zdravých zubů?

Jak dosáhneme zdravých zubů? - zubní kartáčekJak dosáhneme zdravých zubů? - jablkoJak dosáhneme zdravých zubů? - usmevJak dosáhneme zdravých zubů? - zuby nitJak dosáhneme zdravých zubů? - zuby chrup
Další fotky
Jak dosáhneme zdravých zubů? - zuby chrup zubarJak dosáhneme zdravých zubů? - zena usmev

Znáte tzv. irigátory? Pod asi poměrně nepoužívaným slovem můžeme najít velmi užitečného pomocníka, kterého oceníme zejména při paradentóze. Irigátory se používají k výplachům dutiny ústní a mezer, vzniklých mezi zubním krčkem a dásní. Irigátory sice samy nedokáží zcela odstranit zubní plak, ale úspěšně odplavují alespoň toxiny a kyseliny, které plak produkuje. Významně tak zvyšují hygienu ústní dutiny a osobám trpícím paradentózou přinášejí nezanedbatelné zlepšení jejich potíží.

Dnes, 12:42
Hubený muž sedí v křesle s vysokým lenochem. Zřejmě se dnes už nikam nechystá, o...
Dnes, 10:00
Med je nejen sladidlem, ale má i léčivé účinky. Doprovází člověka odjakživa a v pradávných...
Dnes, 08:05
A není tomu zase tak dávno, žili tam ještě v 19. století. Ovšem, zatímco ve...
Včera, 16:20
Lvíček malý neboli lvíček zlatý je malá opice, jež má na všech prstech kromě palce...
Včera, 14:02
Wachau je romantické údolí Dunaje v Dolním Rakousku mezi Melkem a Kremží, který je od...
Včera, 12:47
A to konkrétně v tomto životě 85. Džampal Ngawang Lozang Ješe Tändzin Gjamccho, většinou nazývaný...
Včera, 10:30
Symbol vzdoru, i tak by se dala nazvat jedna z nejnavštěvovanějších pražských památek Petřínská rozhledna....
Včera, 09:20
Bodnutí hmyzem znamená pro většinu z nás jen nepříjemné svědění, ale kdo má alergii na...
5.7.2020
Lidé rádi používají různé příměry. Některé jsou používané velmi často a ztrácejí tak na významu....
5.7.2020
Pluto bylo v srpnu roku 2006, a to na pražské vesmírné konferenci, zařazeno mezi trpasličí...
Reklama