Kamila Hübsch se vrací na sever Čech. Nejen natočit nový duet

6.11.2018
Redakce
Další fotky

Publikum vás zná především díky interpretaci písniček Ivety Bartošové, i když máte na svém kontě dvě alba, na nichž posluchač najde i řadu skladeb autorských. Jaké písničky má vaše publikum raději?

Díky písničkám Ivety Bartošové jsem, takříkajíc, vešla ve známost. Navíc mi jsou Ivetiny písničky blízké a posluchačsky vděčné. Moc ráda samozřejmě zpívám i vlastní skladby, k nimž si píšu hudbu i texty, ale co si budeme povídat, nepamatuji snad vystoupení, na kterém by si posluchači Ivetiny hity doslova nevynutili. Ale on je to celkem běžný jev – i umělci, kteří jsou na hudební scéně třeba čtyřicet, padesát let, vám potvrdí, že jejich publikum chce stále slyšet tu nejstarší „klasiku“ a novinky už zas tak moc netáhnou. Je to podobné jako u mnoha rozhlasových stanic – chtějí hrát „známé hity“ a pomíjí novinky, protože je nikdo nezná. Ale novinka se stanem známým hitem, jen pokud ji posluchači mají možnost poslouchat opakovaně. Je to takový začarovaný kruh.

Kapka do žil a Hovory W navazují na werichovskou tradici. Připojíte se?

Máte za sebou i herecké zkušenosti. Je to oblast, která vás taky přitahuje, nebo to byly spíš určité výzvy a prioritou je přece jen to zpívání?

Zpívání je pro mne opravdu prioritou, ale chtěla jsem zkusit i něco jiného. Ráda se pouštím do nových věcí, už pro tu možnost získat nové zkušenosti. Mám za sebou několik komparzních rolí, účinkovala jsem v reklamě, mám na kontě několik menších rolí v seriálech a třeba na Slovensku v jedné televizní show. Beru to jako takové příjemné vybočení, ale naplno bych se herectví asi věnovat nechtěla.

Jan Werich se opět vydává do světa! Co tam bude dělat a kolik přinese peněz?

K těm zkušenostem si můžete přičíst i působení v modelingu. Co vám tahle oblast dala a co naopak vzala?

Svět modelingu mne vždycky přitahoval, ale je to obor hodně náročný a navíc se s vámi nemazlí. Já mám kliku, že jsem naštěstí fotogenická, jenže některé z požadavků modelingu prostě nedoženu – určitě už nevyrostu a nehodlám ani znásilňovat organismus, abych za každou cenu zůstala štíhlá. Ať už za pomoci drastických diet nebo užíváním nejrůznějších pilulí – i k tomu mě nutili. A to byla asi ta poslední kapka. Nechci být otrokem jakékoli práce, mě prostě to, co dělám, musí těšit a naplňovat. Jedině tak můžu tu radost předávat i svému okolí. Proto jsem se definitivně vrátila ke zpívání, které miluju. To má navíc tu výhodu, že jej můžu provozovat, dokud mi to bude zpívat, což u modelingu fakt není možné…

Renáta Šťastná: V učebnicích jsou jen placatá data, mé knížky stojí na vzpomínkách a fotkách

Pocházíte ze severočeského Mostu, žijete v Praze, ale na sever se vracíte. Konkrétně ještě letos se tam chystáte ve studiu Českého rozhlasu Sever natočit další duet. Nedávno jste jeden vánoční, mimochodem velmi zdařilý, natočila s Evou Pilarovou. O co půjde teď?

Vždycky jsem toužila zpívat duety, proto jsem byla moc ráda, když si se mnou Eva Pilarová zazpívala moji vlastní píseň. A teď se mi splnil další ze snů – mít duet taky s mužským hlasem. Na jednom křtu v Praze jsme se potkali s nakladatelem a zpěvákem Pavlem Mészárosem, zjistili jsme, že máme stejný vkus a vůbec jsme si docela padli „do noty“. A když jsme si pak spolu měli možnost i zazpívat, zjistili jsme, že i docela dobře ladíme. A jeden z duetů jsme se rozhodli natočit právě v Českém rozhlase Sever – nejen zvukem, ale i obrazem. Ráda točím takzvané „selfie videoklipy“, je to moderní, neplánované a působí to velmi přirozeně. Takže něco takového vznikne letos v listopadu i ve studiu. Moc se na to těším. Snad ještě dodám, že půjde o krásný romantický duet v angličtině, pro mě v tomhle podání i snad vzrušující. Ale víc už neprozradím…

Recept na štěstí? Nenechat se rozhodit maličkostmi, říká herečka a zpěvačka Eva Hrušková

Kde vás může publikum vidět a slyšet v nejbližší době?

Připravuji vánoční koncert v Praze, který proběhne 19. prosince v klubu Misch Masch v Praze, kde publikum uslyší mé vlastní písničky a samozřejmě hity Ivety Bartošové. Hudební vystoupení nemám moc nasmlouvána předem, ta většinou přicházejí spontánně a často neplánovaně. Čeká mě natáčení s rakouským producentem v němčině, plánuji také natáčení několika nových videoklipů.

FOTO: Návrat Kamily Hübsch

Návrat Kamily Hübsch - IMG_1416Návrat Kamily Hübsch - Eva PilarováNávrat Kamily Hübsch - KAMCA_J-P_CropNávrat Kamily Hübsch - IMG_20180828_110633_CROPNávrat Kamily Hübsch - KAMCA_Kampa_Crop
Další fotky
Návrat Kamily Hübsch - KREST_HROBY_III_(6)Návrat Kamily Hübsch - IMG_1787

V lednu příštího roku, konkrétně třináctého, mne čeká takříkajíc divadelní premiéra. V rámci spolupráce s Jiřím Werichem Petráškem a Pavlem Mészárosem budu hostem jejich pořadu HOVORY W v pražském Divadle Karla Hackera, společně s paní Evičkou Tůmovou, poslední žijící pamětnicí, která několik let žila společně s rodinou Jana Wericha ve vile na Kampě. Budu si tam s oběma pány povídat o všem možném, ale samozřejmě budu taky zpívat. Tak se přijďťe podívat…Nepřehlédněte