Kapka do žil a Hovory W navazují na werichovskou tradici. Připojíte se?

20.9.2018
Redakce
Další fotky

Jedno z mnoha představení „HOVORŮ W“ se konalo v úterý 18. září v Klubu Fresh Senior v Písecké bráně v Praze s obvyklými protagonisty – Jiřím Werichem Petráškem, nakladatelem a zpěvákem Pavlem Mészárosem a někdejším dvorním pianistou Marty Kubišové Karlem Štolbou. Jejich nadšení pro věc a skvělá nálada rychle strhly publikum, které nemělo problém se k zábavě aktivně připojit.

Jasná koule se snesla z oblaků, popisuje kronikář z Líbeznic. Viděl na vlastní oči UFO?

Vzácnou návštěvou večera byla paní Eva Tůmová, někdejší hospodyně, ošetřovatelka a rodinná přítelkyně rodiny Werichových, která s nimi trávila poslední léta ve vile na Kampě. A ten večer také poprvé Jiří Werich a Pavel Mészáros prozradili, že společně s Evičkou Tůmovou chystají knihu o jejím životě, spojeným velmi těsně s rodinou herecké legendy.

Zpěv jako klíč k duši. Jak je možné, že v nás vyvolává rozmanité emoce?

Stejná atmosféra panovala i několik dní předtím ve středu 12. září, kdy Jiří Werich Petrášek v Kavárně u sv. Ludmily na Náměstí Míru v Praze pokřtil audioverzi své knihy KAPKA DO ŽIL, kterou s ním ve studiu Českého rozhlasu Sever namluvil herec Jan Přeučil.

Petra Janů a její turné s Noidem: Nejen hezký chlap, ale i dobrý zpěvák

Ve skvělé atmosféře si diváci v plném sále vyslechli nejen humorné historky a střípky životní moudrosti, ale společně si zazpívali písničky z repertoáru Osvobozeného divadla, ale třeba i Rudolfa Cortése či Jiřího Vašíčka v podání Pavla Mészárose, který společně se zpěvačkou Kamilou Hübsch překvapili závěrečným duetem Julio Iglesia a Dolly Parton. Přestože se křtilo opravdu originálním mlékem „Hej Rup“ od továrníka Simonidesa, skvělou náladu podpořil i tekutý příspěvek pivovaru Svijany. I přes neobvyklou kombinaci nápojů křest přežili všichni ve zdraví.

Eva Pilarová v New Yorku

Eva Pilarová bude na hudební scéně dlouhých 60 let. „Na novém cédéčku bude to, co kdysi zasáhla cenzura,“ říká zpěvačka

Diváci tak mohli v hledišti a později i na jevišti zaznamenat i další známé až legendární osobnosti – herce Jana Přeučila a Evu Hruškovou, psychiatra Jana Cimického, někdejšího populárního sportovního redaktora Jaroslava Suchánka, režiséra a scénáristu Gustava Oplustila, nebo specialistu na vychytávky Láďu Hrušku.

FOTO: Křest audioknihy Kapka do žil

Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 2Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 3Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 4Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 5Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 6
Další fotky
Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 7Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 8Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 1Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 2Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 3Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 4Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 6Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 7Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 8Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 9Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 10Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 11Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 12Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 13Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 14Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 16Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 15Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 17Křest audioknihy Kapka do žil - Hovory W Písecká brána 18Křest audioknihy Kapka do žil - Křest Kavárna u sv. Ludmily 1

Účastníci obou akcí tak byli jedni z prvních, kteří si mohli audioknihu koupit a nechat autorem podepsat. Ostatní budou jistě mít stejnou příležitost při některých dalších Hovorech W či jiné příležitosti, na které se Jiří Werich Petrášek, Pavel Mészáros i pianista Karel Štolba těší už teď.Nepřehlédněte