Kanibal z autobusu. Hororový příběh duševně chorého programátora

Všechno se mu vždycky dařilo. Úspěšně vystudoval vysokou školu, nastartoval kariéru v Číně, a nakonec se přestěhoval do Kanady, kde si našel práci. Jenže pak mu z ničeho nic přeskočilo a on při jízdě autobusem napadl nožem neznámého muže a zinscenoval scénu jako z hororu.

Bezproblémový mladík z Číny

Vince Li se narodil v roce 1968 v Číně, kde také vystudoval technický institut a po ukončení začal pracovat jako inženýr zabývající se počítačovým softwarem. V roce 2001 se mu podařilo odjet do Kanady a po několika letech dokonce obdržel kanadské občanství. V té době žil ve Winnipegu a pracoval v charitativní organizaci místní církve. Podle jeho spolupracovníků vypadal šťastný a spokojený, byť mezi ním a jeho kolegy stále převládala jazyková bariéra. Navíc Li v Kanadě nebyl sám, ale žila zde s ním také jeho žena, která pracovala jako servírka. „Nikdy jsme u něj neviděli žádné záchvaty zlosti či jiné problémové chování,“ popsali svědci jeho předcházející bezúhonnost.

Pomsta frustrovaného panice. Americký student Elliot Rodger zahájil svou cestu za vizí ideálního světa bez žen masovou vraždou

Osudná cesta autobusem

V roce 2006 se Li se svou ženou přestěhoval do Edmontonu, kde nastoupil u roznáškové služby a opět vzorně plnil veškeré pracovní povinnosti. Přesto byl nakonec poněkud překvapivě propuštěn. Vydal se opět do Winnipegu, kde měl údajně nějaký pohovor. Během cesty však prodal svůj nový počítač patnáctiletému chlapci za 60 dolarů a pak opět nastoupil do autobusu s dalšími 35 pasažéry na palubě. A co se dělo potom? Li zničehonic napadl muže, který seděl vedle něj.

Jak si vychovat dobrou ženu. Uvěznil ve svém domě dívku

Scéna jako z kanibalského hororu

Dvaadvacetiletého Tima McLeana nejprve začal bodat loveckým nožem do břicha a do hrudníku, přičemž mu zasadil tři desítky ran. V té chvíli se nikdo z cestujících nezmohl na obranu a pomoc, naopak všichni se snažili co nejrychleji z autobusu utéci. A horor pokračoval. Když byl autobus prázdný, Li uřízl nehybné mrtvole hlavu a ukázal ji cestujícím stojícím venku, kteří mezitím samozřejmě přivolali policii. Poté co strážníci dorazili a pomateného Číňana zatkli, odhalili další hrůzné detaily jeho činu. Li totiž z mladíkova těla odřezal spoustu částí – mimo jiné nos, rty či ucho. A další kousky z těla své oběti mezitím snědl.

Kanibal Jeffrey Dahmer. Kdo zabil nejbrutálnějšího amerického sériového vraha?

Na příkaz „božího hlasu“

A jaký měl důvod k tak nečekanému a brutálnímu činu? Li to vysvětlil psychiatrovi, který ho vyšetřoval. Když vstoupil do autobusu, uslyšel boží hlas, jenž mu přikázal, aby Tima zabil, protože je ztělesněním zla a sám se chystá zabíjet. A protože si myslel, že McLean má nadpřirozenou moc, bodal ho mnohokrát a tělo ještě navíc rozřezal, aby démon nemohl znovu obživnout. Dva psychiatři vzápětí potvrdili, že čtyřicetiletý Číňan trpí schizofrenií, soudce ho zbavil trestní odpovědnosti a poslal ho do psychiatrické léčebny k ústavnímu léčení. Zda může být vyléčen a zda bude jednou v budoucnu propuštěn na svobodu, není zatím jasné.

Zdroj: Libor Budinský (Šílenství slavných, 2014)

Dnes, 17:40
Grilování je nejlepší úprava masa. Víte proč? Díky krátké přípravě je dobře stravitelné a neleží...
Dnes, 14:00
Muž, který je dodnes neprávem opomíjen. Jeho osud se naplnil jen o necelý rok později,...
Dnes, 11:30
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Dnes, 11:30
Česká republika má mnoho památek, z nichž některé jsou nádherně zrekonstruované, některým se snad již...
Dnes, 10:00
Zatímco většina jiných hradů stojí na vrcholu kopce a tvoří dominantu kraje, Kost se uhnízdila...
Dnes, 09:02
Pohádkový příběh o přátelství, pomoci a nových výzvách Puntička vychází u příležitosti Světového dne roztroušené...
Dnes, 08:03
Vystudoval technické učiliště, obor konstrukce mostů, byl vězněn na Sibiři, trpěl epilepsií a propadl vášnivému...
Včera, 16:05
Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ostře ohradil proti nátlaku a šikaně, které vystavila...
Včera, 16:00
Puma americká, panter, je po jaguárovi druhou největší žijící kočkovitou šelmou Ameriky, čtvrtou největší kočkou...
Včera, 14:00
Konkrétně do dějin Kanady a Dalekého severu předminulého století. Byly to opravdu průkopnické časy, které...
Včera, 11:30
Máte pocit, že jste se vrátili v čase. Zapomenete na potemnělý sál a zaplacené vstupné....
Reklama