Konec dovolenkové sezóny? Omyl! Známe 5 důvodů, proč je cestování na podzim nejlepší

8.9.2018
Mája
Další fotky

1) Méně turistů, žádné fronty

Na podzim se přeplněná letoviska vyprázdní a na pláži najednou nestrávíte půl hodiny hledáním místa k zalehnutí. Větší množství lidí možná potkáte při návštěvě oblíbených památek, ale tam už to lepší nebude. Jediné, co může hrát proti vám, je začátek školy. Pokud ale nemáte děti nebo nejste školou povinní, určitě zvažte ušetření několika dnů dovolené pro podzimní cestování.

Exotická dovolená za přívětivou cenu? Vyražte na Kanárské ostrovy!

2) Nízké ceny a akce, větší výběr

Obrovský pokles cen se odrazí v ceně hotových zájezdů i samotných jízdenek, letenek a ubytování. Pokud upřednostňujete zájezd sestavený cestovní kanceláří a zároveň jste ochotni zatnout zuby a vydržet s koupí až na poslední chvíli, pravděpodobně nebudete litovat a ukořistíte jeden z last minute zájezdů za skvělou cenu. Mnoho leteckých společností navíc na podzim pořádá nejrůznější akce a lety po Evropě můžete sehnat od 300 korun, výjimečně se objeví dokonce letenky za ještě nižší cenu. Na své si tedy přijdou i cestovatelé, kteří si dovolenou raději zařídí na vlastní pěst. Spolu s nižším počtem podzimních cestovatelů se pojí i větší výběr ubytování.

OBRAZEM: Rakouská jezera místo moře. Inspirujte se, kam můžete vyjet

3) Podzimní svátky a prodloužené víkendy

Letos je to bohužel jen pátek 28. září. Proto neváhejte a vybírejte místo odpočinku. Tak kam to bude?

Prozradíme recept na výbornou zmrzlinu, kterou si připravíte doma rychle, levně a zdravě

4) Krásy babího léta

Existuje spousta destinací, včetně mnoha evropských, kde se na podzim stále opálíte a zároveň nebudete umírat vedrem. Pokud vám v době dovolené vyjde počasí, zažijete voňavá chladná rána a slunečné teplé dny, plné barevného listí, podzimní vůně a výborného vína.

Velké srovnání nanuků a zmrzlin. Jak dopadla vaše oblíbená?

5) Pravý čas pro vaše fotky – zapomeňte na filtry

Přepálené fotky z letní dovolené, kde se sluneční svit odráží od hladiny moře, určitě znáte. Na podzim bude barevná příroda a světlo přát mnohem hezčím obrázkům.

FOTO: Podzimní cestování

Podzimní cestování - západ sluncePodzimní cestování - podzimPodzimní cestování - potokPodzimní cestování - horyPodzimní cestování - podzim pláž
Další fotky
Podzimní cestování - plážPodzimní cestování - chalupaPodzimní cestování - vesnice

 

 

 Nepřehlédněte