• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Konference Phoenix – Planinka 2019

  26.6.2019
  Karel Dudek
  Další fotky

  Viděli jste někdy letět po obloze něco opravdu zvláštního? Něco, co si nedokážete vysvětlit? Jsou země, kde s vámi policista sepíše zcela seriozní protokol, protože tyto jevy spadají pod ochranu vzdušného prostoru. A potom jsou také země, kde vám dá po podobném oznámení policista dýchnout, případně použije test na drogy. Musíte se zkrátka smířit s tím, že obracet se na oficiální místa nemá smysl. Rovněž tak názory vědců jsou předem jasné. Není však nutné házet flintu do žita a nechávat si podobné zážitky pro sebe. Jsou lidé, kteří se vám nevysmějí. Nemusíte se bát arogance, podepřené vědeckými tituly. Ty vědecké tituly na setkání naleznete, aroganci a výsměch nikoliv. Jsou to totiž lidé, kteří nepotřebují neustále bojovat o místo na výsluní, a nebojí se akademické sebevraždy.

  Takové lidi sdružuje dobrovolné, nevládní a neziskové sdružení SAVPJ. Slovenská asociácia výskumu paranormálnych javov. Sdružení všech badatelů, a zájemců v oblasti UFO, psychotroniky, agrosymbolů, archeoastronautiky, alternativní léčby a všech sporných a nevysvětlitelných úkazů doma i v zahraničí. Zkrátka zcela nepochybně zde nalezete lidi, které bude váš zážitek zajímat.

  Světový den UFO připomíná zvláštní úkazy. Patřily trosky nalezené před 71 lety mimozemšťanům?

  Ve dnech 21. 6. – 23. 6. proběhl 8. ročník konference Phoenix, tentokrát s mezinárodní účastí. Byl zde pan Sándor Pusztay z Budapešti, vydavatel knih a spisovatel, který navštívil více než sedmdesát zemí světa a na rozdíl od jiných, kteří mluví pohrdavě o záhadách z kanceláře, kterou v životě neopustili, ví zcela určitě, o čem mluví. Oblíbenými tématy jsou archoastronautika, megality a pyramidy.

  Pan Josef Cene z Berlína, se svým tématem fenoménu kruhů v obilí, který zaujatě vyprávěl, a tlumočnice byla velmi pohotová.

  Mohou s námi komunikovat mimozemšťané? A jak? Známe názor předního odborníka!

  Paní Julia Seelers, která nelitovala cesty z USA do své staré vlasti. Přednášela o mimotělních zážitcích a duchovně transformačních procesech.

  Spisovatelka Františka Vrbenská, která má zřejmě nevyčerpatelný zdroj energie, hovořila o labyrintech, prastarých stavbách a jejich významu.

  Za pořadatelskou zemi pan Miloš Jesenský, badatel a spisovatel, který též obdržel hlavní cenu, Fénixe za celoživotní dílo.

  FOTO: Planinka 2019

  Planinka 2019 - Planinka 2019 -9Planinka 2019 - Planinka 2019 – 1Planinka 2019 - Planinka 2019 -5Planinka 2019 - Planinka 2019 -10Planinka 2019 - Planinka 2019 -3
  Další fotky
  Planinka 2019 - Planinka 2019 -3Planinka 2019 - Planinka 2019 -4Planinka 2019 - IMG_20190622_102132

  Kryptozoologie, spontánní uhoření člověka, alchymie a transmutace kovů, zkrátka přednášky jedna zajímavější než druhá. Přednášející pak obdrželi čestnou pamětní medaili, velmi zajímavě provedenou. Větším oceněním však byl upřímný potlesk všech posluchačů, ať již tak říkajíc ze staré gardy, stejně tak těch, kteří se přišli podívat poprvé, ze zvědavosti a zájmu. Účastníci si mohli zakoupit knihy, které vydali někteří badatelé, a na své si přišli i esoterici, pro které zde byly připraveny různé nezbytné pomůcky, jako kyvadélka, amulety, různé minerály a výrobky z nich. Na závěr tohoto článku bych za sebe i za ostatní rád poděkoval paní Gabriele Slovákové za skvělou organizaci. Spisovatelka a předsedkyně SAVPJ, autorka řady článků o paranormálních jevech, které mají i knižní podobu. Bylo to velmi příjemné a osvěžující setkání, a rozhodně nebylo poslední.  Nepřehlédněte