Kromě vody a kyseliny octové obsahuje spoustu minerálních látek a stopových prvků. Domácí jablečný ocet

Ocet je jedním z nejstarších dochucovadel, léčiv a konzervačních prostředků. K jeho výrobě se hodí všechny alkoholické tekutiny, pro použití v kuchyni jsou vhodné především vinné a ovocné druhy octů, zejména ocet jablečný.

Všestranný a hodnotný jablečný ocet můžete zakoupit v obchodě, nyní v jablečné sezoně si ho ale můžeme snadno a mnohem levněji vyrobit doma. Jablečný ocet je velmi zdravý a tak jemný, že jej lze využít i ke kosmetickým účelům. Kromě vody a kyseliny octové obsahuje spoustu minerálních látek a stopových prvků. Doma připravený, nepasterizovaný jablečný ocet obsahuje také rozptýlené částice ze zkvašeného ovoce, které ho zakalují, a živé octové kultury.

Jak na to?

Budete potřebovat 1 až 2 kg jablek, případně zbytků z nich (slupek a jádřinců), 2 lžíce cukru na 1 kg jablek (nemusí být, ale urychluje kvašení), velkou zavařovací sklenici o objemu 2 litry, převařenou vodu a vyvařenou utěrku. Nádoba musí být zcela čistá (vyvařená vroucí vodou nebo sterilizovaná na plechu v horké troubě). Nasypte do ní nadrobno pokrájené ovoce, případně cukr a vše zalijte vychladlou vodou tak, aby byly všechny kousky jablek ponořené. Hrdlo lahve přikryjte čistou utěrkou a upevněte gumičkou, aby se do ní nedostala plíseň.

Nevíte, co s padanými jablky? Nabízíme pár tipů na chutné moučníky

A jak postupovat dále?

Octové bakterie se nejlépe množí při teplotě mezi 26 a 32 stupňů Celsia. V létě proto nádobu umístěte na teplé místo ve stínu, v zimě bude nejlepší stanoviště vedle radiátoru nebo kotle.

Občas obsah lahve zamíchejte čistou vařečkou nebo protřepejte. Po čase se na vrchu objeví pěna, která oznamuje počátek alkoholového kvašení.

Po několika dnech by se odér měl změnit na jemně octový.
Nejpozději za dva týdny ovoce klesne ke dnu a obsah má intenzivní octovou vůni. Tento surový ocet přeceďte přes čisté plátýnko a opět jej vlijte do sterilizované nádoby. Její hrdlo opět přikryjte čistou utěrkou a obsah nechte ještě čtyři až šest týdnů kvasit.

Hotový jablečný ocet přeceďte přes plátýnko a naplňte do uzavíratelných lahví.

Září je měsícem hojnosti a sklizně

Při alkoholovém kvašení může na povrchu kvasného základu vznikat bílá neprůhledná vrstva, tzv. křís (divoké kvasinky, které nejsou škodlivé, ale mohou mít na chuť negativní vliv). Proto jich co nejvíc odeberte čistou lžící a zbytek zamíchejte. Kvasinky zmizí se stoupajícím podílem kyseliny, protože v kyselém prostředí nepřežijí. Později se na kvasné tekutině může tvořit mléčně průhledná vrstva – první zárodky tzv. octové matky, kultury tvořené octovými bakteriemi. Ta může mít různou podobu: může vytvářet například slzovité šmouhy, které později zhoustnou v placičku jakéhosi želé, mohou ji ale tvořit i „drobky“ na dně sklenice nebo „vločky“ uprostřed tekutiny. Pokud rosolovitá placička pokrývá povrch tekutiny, zanořte ji hlouběji, aby nebránila přístupu kyslíku. Octovou matku nevyhazujte, lze ji použít do příštího základu a přípravu octa tak urychlit. Pokud ovšem octová matka zhnědne, vyhoďte ji, protože octové bakterie odumřely a ocet by byl zatuchlý.

Někdy se může stát, že se v tekutině vylíhnou malé hlístice – tzv. hádě octové. V takovém případě musíte kvasný základ vylít a začít s výrobou znovu.

Špendlíky, myrobalány či mirabelky. Zapomenuté, ale chutné ovoce

Dnes, 10:19
Ve relativně stálé střední Evropě bychom asi nenalezli mnoho dalších případů států, které existovaly tak...
Dnes, 08:11
Podzim začal tak hezky, řekne si možná nejeden z vás, pomýšlející na změnu dodavatele energií....
Včera, 21:36
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Včera, 21:36
V Česku začne od středy kvůli epidemii covidu-19 platit zákaz nočního vycházení. Vláda na dnešním...
Včera, 15:40
Stromy nám v posledních letech takřka mizí před očima. Sucho a kůrovec ztěžují stromům život....
Včera, 13:40
Sexuální násilí je palčivé téma, které se může týkat tisíců i desetitisíců dětí. Na prevenci...
Včera, 10:20
Věčně žíznivé hrdlo, a pohled na dno konvice s vínem. Kord, který neměl šanci zrezivět,...
Včera, 08:11
Dnes jsou obchodní centra místem, kde často celé rodiny tráví volné chvíle. Kovové konstrukce a...
zpěvačka a moderátorka Jana Chládková
25.10.2020
Na dvou pilířích stojí pracovní život Jany Chládkové – na moderování a zpívání. Moderuje Noční...
25.10.2020
Nejvýznamnějšími a také nejproduktivnějšími našimi sochaři ve druhé třetině 19. století, v období pozdního neoklasicismu...
25.10.2020
Dušičky se blíží a květinářství i trhy nabízejí velké množství věnců, košíčků i jiných ozdob....
Reklama