Kutil z Litvínova přišel na způsob jak zadarmo roky odebírat elektřinu, nyní si na něj došlápla policie

5.5.2022
Jan Veselý

Energie občas dokážou dost pohnout rozpočtem i dobře zajištěných jedinců, natož lidí v životní tísni. Proto si čas od času nejeden „homemade“ elektrikář zajistí způsob, jak se ke kýženému elektrickému připojení či teplé vodě najít alternativní cestu. Na jednoho takového kutila z Litvínova si nedávno došlápla místní policie.

Osmatřicetiletý muž z Litvínova se rozhodl, že platit za elektřinu je přežitek časů dávno minulých, přeci jen polohu rozvaděče ve své bytovce znal a taktéž věděl, že s malou úpravou si dokáže ukousnout své sousto elektrického proudu mimo měření. Tento alternativní životní styl mu procházel více jak tři roky. Za tu dobu si takto krmil elektrická kamna, lednici, počítač, osvětlení i ostatní spotřebiče běžné potřeby. Vše samozřejmě při jeho nejlepším vědomí. Ovšem nic netrvá věčně, a tak si na něj zákon po této dlouhé době přeci jen došlápl. V tu dobu jeho životní styl přišel dodavatele energií více jak 50 tisíc korun, což je již celkem slušná částka.

Nyní to vypadá, že svůj útulný byteček vymění za skromně vybavenou celu na celé dva roky, za spáchání trestného činu nelegální odběr.

Zdroj: PČRNepřehlédněte