Lokální hubnutí. Můžeme shodit tuk jen z břicha nebo hýždí?

22.9.2018
Mája

Cviky na břicho nebo na hýždě jsou velmi oblíbené a zvlášť na internetu najdete obrovské množství videí, různé 30 denní výzvy a rady, jak získat pekáč buchet.

Doplňky stravy jako všelék. Doopravdy je potřebujeme nebo nám škodí?

Je to tak jednoduché? Ano i ne.

Hubnutí obecně je opředeno složitou pavučinou mýtů a tohle je jeden z nich! Lidské tělo takhle bohužel nefunguje. Vše je propojené a přestože se budete hodiny v posilovně nebo doma trápit se cviky na břicho, můžete stejně tak přijít o tuk na hrudi nebo nohou. Nemluvě o tom, že izolované cviky na břicho, často navíc špatně prováděné, jsou velkou zátěží pro páteř a břicho u nich nakonec ani nemusí být hlavním tahounem.

Detox organismu jako nový trend. Jak si vyčistit tělo a neublížit si?

Tělo hubne jako celek

Genetiku nedokážeme vždy přelstít a pokud má někdo širší postavu, danou třeba mimo jiné i šířkou pánve, nebude nikdy hubený jako tyčinka. Je to dáno jeho tělesným typem. To ale neznamená, že nemůže shodit pár kil, zpevnit svalstvo a být se svou postavou spokojen.

Hranolky, pizza nebo hamburger. Proč tolik milujeme nezdravá jídla?

Jeden recept pro každého?

V první řadě zapoměňte na kontrolování hmotnosti! Je to sice v mnoha případech dobrý ukazatel, ale ne vždy spolehlivý. Klasická váha vám nepoví, jestli jde o svalovou hmotu nebo tuk. Mnohem lepším ukazatelem budou ty staré těsné džíny, které máte ve skříni od střední a už léta jste je neoblékli, ale stále doufáte, že to jednou zase půjde.

Postava ve tvaru jablka nebo hrušky. Jaký typ obezity je horší a proč?

Pokud vás trápí přebytečný tuk v jakékoliv části těla, zkuste se kromě cvičení zaměřit také na stravu. Žádné složité diety, bohatě postačí pestrá zdravá strava a trochu pohybu. Už víme, že cviky na břicho nejsou to pravé ořechové. Ale jak tedy cvičit?

Cukr je všude. Jak méně sladit a nevzdat se sladkého života?

Zařaďte komplexní cviky, u kterých použijete celé tělo a podpoříte spalování tuku. Cvičení s vlastní vahou a staré dobré dřepy, výpady nebo kliky. Že jsou to cviky na nohy a ruce a břicho se u nich fláká? Vůbec ne! Břišní svaly jsou jednou z důležitých součástí hlubokého stabilizačního systému páteře a pro tyto komplexní cviky jsou nesmírně důležité. Pokud je budete cvičit správně, břicho se nadře stejně jako ostatní svaly.

FOTO: Cvičení

Cvičení - břichoCvičení - břichoCvičení - cvičeníCvičení - cvičeníCvičení - cvičení
Další fotky
Cvičení - cvičení


Nepřehlédněte