Maminka ho nečekaně opustila. To nešťastného zpěváka inspirovalo pomáhat lidem s rakovinou

26.4.2018
Renáta Šťastná

Hynku, vloni jsi oslavil 15 let od vydání svého prvního cédéčka velkolepým galakoncertem v divadle ABC. Doprovázel tě Golden Big Band Prague pod vedením Petra Soviče. Jak na to vzpomínáš?
Galakoncert a následující měsíce v roce 2017 pro mě budou navždy nezapomenutelné a silně emotivní. Někdy mě leká moje intuice. V posledních letech jsem se o tom několikrát přesvědčil. I v říjnu, před zmiňovaným koncertem, mi problesklo hlavou, že se tam s maminkou něco stane. Tu myšlenku jsem ale hned zapudil, i když ne tak úplně. Pokud bych totiž správně počítal, tak tímhle koncertem bych fakticky slavil až později, letos v březnu.

Hudební podniky, kde se psala historie divoké České republiky 90. let. Znáte je?

Ale řekl jsem si: Udělej to, když máš možnost! Moc mi záleželo na tom, aby tam maminka byla. S pořadatelem Jardou Pilnajem jsme akci připravili, dopadla skvěle, ovace, potlesk i ve stoje, bylo to nezapomenutelné. A pak se mamince udělalo špatně a museli ji vyvést z divadla. Stále to moc bolí. Dne 24. listopadu 2017 po těžké nemoci odešla. Chybí mi každý den! Ale vím, že musím žít dál. A taky vím, že nejsem sám, kdo má svoje smutky!

FOTO: Zazpívají, aby pomohli a podpořili

Zazpívají, aby pomohli a podpořili - KoncertZazpívají, aby pomohli a podpořili - MaminkaZazpívají, aby pomohli a podpořili - Plakát

To je mi moc líto, Hynku, ale řekl jsi to moc hezky. Co chystáš pro tento rok?
Letos se moc těším na další galakoncert 7. května, tentokrát v Divadle Hybernia. Původně to měl být koncert můj a Bohuše Matuše a našich hostů. Ale od chvíle, co mi odešla maminka, mám úplně v srdci jinou představu. Navrhl jsem, zda bychom koncertem nemohli podpořit léčbu rakoviny, a seznámil Jardu Pilnaje s Marií Křepelkovou z www.zivotdetem.cz.

Chtěl bych všechny srdečně pozvat a požádat, aby přišli pomoci. Uslyšíme sólové písně, ale i mnoho krásných duetů mých hudebních přátel.

Vstupenky si mohou zájemci objednat prostřednictvím e-mailu [email protected], telefonicky na 601 590 318 (Jarda Pilnaj) nebo jsou již v prodeji v pokladně Divadla Hybernia.

Další akcí bude můj koncert 9. června na Letní scéně v rámci Festivalu Vyšehraní. V kině Lucerna zazpívám 21. května k narozeninám zpěvačce Magdě Malé a v prosinci budu mít už čtvrtý vánoční koncert.

 Nepřehlédněte