Na některých koupalištích v Ústeckém kraji hrozí zdravotní potíže

21.8.2020
Redakce

Chabařovické přírodní koupaliště na Ústecku, kde vzorky odhalily vysoký obsah sinic a řas představující akutní zdravotní riziko, ukončilo letošní sezonu předčasně. Majitel Petr Richter již dříve řekl, že se zlepšením kvality vody nepočítá.

V zatopeném lomu Varvažov na Ústecku je jakost vody stále mírně zhoršená, koupání je ale možné. Vhodné podmínky ke koupání nabízí nedaleký rybník v Chlumci na Ústecku, kam podle zjištění míří denně desítky lidí. Rekreant Filip řekl, že mu vyhovuje stín na břehu. „Jezdím na paddleboardu, projížďka se mi líbí, protože je okolo krásná příroda, stromy,“ uvedl a dodal, že je to výhoda oproti jezeru Milada na Ústecku, které stín nenabízí. U jezera tráví denně čas stovky lidí. Podle odebraných vzorků je voda čistá a vhodná ke koupání.

Nechranická přehrada Tušimice na Chomutovsku je rovněž v pořádku, stejně tak jako přírodní koupaliště Prunéřov na Chomutovsku. Tam je voda průhledná do 1,4 metru. Obdobnou průhlednost nabízí i Kamencové jezero u Chomutova. Nedaleké přírodní koupaliště Vysoká Pec podle hygieniků také nepředstavuje žádné zdravotní riziko.

Chystá se nová podoba přístaviště osobních lodí v ústeckém Vaňově

Mírně překročenou hodnotu chlorofylu-a (řas a sinic) odhalily vzorky vody v jezerech Benedikt a Matylda v Mostě, lidé si však mohou vodní radovánky užívat bez obav o své zdraví.

Vodu průhlednou pět metrů nabízí jezero Barbora na Teplicku, koupání je možné i na koupališti Osek na Teplicku. Vhodná ke koupání jsou i přírodní koupaliště na Děčínsku, v Jetřichovicích a Mikulášovicích.

vera/čtk

Úroda chmele se čeká průměrná. Na Žatecku začíná sklizeňNepřehlédněte