• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Na začátku týdne se výrazně oteplí. Dočkáme se sněhu?

  11.12.2017
  Soňa Brunnerová

  Přinášíme předpověď počasí na další prosincový týden. Na jeho začátku se oproti víkendu výrazně oteplí a postupem se začne postupně ochlazovat. Bude převážně oblačno až zataženo a měli bychom se dočkat deště i sněhu.

  Rádi bruslíte, ale vadí vám přecpaná veřejná kluziště? Nové kluziště v Praze by mohlo pomoci

  Pokud vás zajímají teplotní rekordy, podívejte se do naší fotogalerie.

  Do střední Evropy opět začíná proudit teplý vzduch z jihu, i proto se v pondělí oproti víkendu výrazně oteplí. Denní teploty se na začátku nového týdne vyšplhají v Praze a středních Čechách na 6 až 9 stupňů. Čeká nás oblačná až zatažená obloha a ojedinělý výskyt slabého deště. Bude foukat mírný jižní až jihovýchodní vítr, který postupem dne bude zesilovat z 2 až 5 na 3 až 7 metrů za sekundu.

  „Prosinec naleje a leden zavěje.“

  V noci na úterý začne přes naše území směrem k východu přecházet studená fronta, za ní bude směrem od západu proudit do střední Evropy studený vzduch. Noční teploty klesnou na 6 až 3 stupně Celsia a bude oblačno až zataženo a místy se objeví občasný déšť nebo přeháňky.

  Pokud chcete lyžovat ve středních Čechách, zapůjčení lyží vás vyjde na stejné peníze jako vloni

  V úterý přes den teploty vystoupají na 4 až 7 stupňů, ale od západu se bude ochlazovat. Čeká nás oblačné až zatažené nebe a zpočátku ojedinělý déšť nebo přeháňky. Bude foukat čerstvý vítr z jihozápadu o rychlosti 5 až 9 m/s, přechodně s nárazy až 70 km/h.

  „Když přijde sv. Lucie, najde tu už zimu.“

  Ve středu by se mělo oproti úterý mírně ochladit. V noci bude mrznout, nejnižší teploty totiž klesnou na 0 až -3 stupně. Denní teploty vystoupají maximálně na 2 až 5 stupňů. Bude polojasno až oblačno a večer bude směrem od západu přibývat oblačnost.

  „Svatá Lucie ukazuje svou moc, neb nám dává nejdelší noc.“

  Chcete na veřejné kluziště a zadarmo? Víme kam!

  Ve čtvrtek by podle meteorologů mělo být převážně zataženo s občasným deštěm. Nejnižší teploty v noci klesnou k +1 až – 2 stupňům Celsia. Denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 4 až 7 stupňů.

  „Jaký prosinec – takový červen.“

  V pátek by mělo být oblačno až zataženo a na většině území bude občas sněžit nebo se vyskytnou sněhové přeháňky. Srážky by v nižších polohách měly být zpočátku snížené. Noční teploty na území ČR klesnou na 0 až -5 stupňů, přes den by se měly pohybovat maximálně mezi 1 až 5 stupni a postupně by se mělo ochladit na -2 až +2 stupně Celsia.

  ČHMÚ

  FOTO: Na začátku týdne se výrazně oteplí. Dočkáme se sněhu?

  Na začátku týdne se výrazně oteplí. Dočkáme se sněhu? - šípek, mráz, zimaNa začátku týdne se výrazně oteplí. Dočkáme se sněhu? - 11. prosinecNa začátku týdne se výrazně oteplí. Dočkáme se sněhu? - 12. prosinecNa začátku týdne se výrazně oteplí. Dočkáme se sněhu? - 13. prosinceNa začátku týdne se výrazně oteplí. Dočkáme se sněhu? - 14. prosinec
  Další fotky
  Na začátku týdne se výrazně oteplí. Dočkáme se sněhu? - 15. prosince


  Nepřehlédněte