16℃
Dnes je 18. říjen , svátek má Lukáš

Nejdražší jídla světa. Uhádnete, kde mají pizzu za 78 tisíc?

Najíst se v restauraci se může pořádně prodražit, je ale trochu rozdíl, jestli za jídlo necháte pár stovek, nebo pár tisíc. Mezi nejdražší jídla na světě patří třeba lanýže, kaviár, či hovězí z japonského skotu wagyu.

Reklama

Nejdražší hamburger

Asi každý by si chtěl alespoň jednou za život dát opravdu dobrý, poctivý hamburger, ale kam na něj? Ten nejdražší dělají v newyorském Manhattanu v restauraci Wall Street Burger Shoppe. Unikátní kousek s názvem The Richard Nouveau Burger obsahuje japonské hovězí maso kobe z japonského skotu wagyu, černé lanýže, pečená francouzská husí játra foie gras, uleželý švýcarský sýr Gruyère, divoké žampiony a šupinky zlata. To už zní vážně luxusně, nemyslíte? Zaplatíte za něj 3300 korun. Je to pochoutka pro fajnšmekry, ale něco nám říká, že bude stát za to.

Kam na pořádný burger? Známe pět nejlepších burgráren v centru Prahy, kde si opravdu pošmáknete

Nejdražší palačinka

Možná už jste slyšeli o dni palačinek. Na tento den můžete dostat v Manchesteru v restauraci v zábavním centru Printworks palačinku, která je nejdražším lívancem světa. Uvnitř jsou přísady jako madagaskarská vanilka, či list z 23karátového zlata. Palačinka je podávána se želé, skleničkou sektu Dom Pérignon a jahodami v bio kvalitě. Za tuhle dobrotu zaplatíte asi 4300 korun.

Nejdražší pizza

Každému chutná jiná, přesto ji většina lidí miluje. Vůbec nejhonosnější pizza obsahuje humra marinovaného v koňaku, kaviár máčený v šampaňském, drcená sušená rajčata, skotského uzeného lososa, srnčí medailonky, parmskou šunku a balzamikový ocet. Kromě toho je pizza obohacena o jedlé vločky z 24karátového zlata. Tento luxusní pokrm nese název Pizza Royale 007, nicméně šéfkuchař Domenico Crolla ji vytvořil jen pro speciální internetovou aukci. Výtěžek z ní pak připadl na pomoc nevidomým v rozvojových zemích. Vyvolávací cena pizzy byla 69 tisíc korun, prodala se za 78 tisíc. Koupil si ji italský právník.

Nejlepší pizza do ruky v Praze. Kde se dobře najíst?

Nejdražší koláč

Vytvořil jej původně Spencer Burg, šéfkuchař hotelu Fence Gate Inn v britském Burnley. A co tahle pochoutka všechno obsahuje? Dvě láhve červeného vína Chateau Mouton Rothschild, ročník 1982 – jednu láhev pořídíte asi za 120 tisíc korun. Dále kvalitní japonskou svíčkovou wagyu. Houby matsutake, které rostou v Číně, Japonsku, Koreji, Finsku a Švédsku a pěstují se pod ozbrojeným dohledem. Dále francouzské houby bleus a černé lanýže. Koláč je pocukrovaný 24karátovým zlatem. Jediný jeho kousek vyjde na 30 tisíc korun, zdarma k němu však dostanete sklenku šampaňského Cristal Louis Roederer Rose. Kdybyste si chtěli pochutnat na celém koláči, zaplatíte 240 tisíc korun.

 

Před 2 hodinami
Se všemi tituly se Kalif al-Hakim (13. srpna 985 - 13. února 1021) nazýval Boží...
Před 3 hodinami
Úspěšný velitel v bitvách proti Turkům patřil k nejznámějším postavám rudolfínské Prahy. Jeho nepřátelé mu...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 14:00
Ekologický přístup k planetě a udržitelnost, to jsou témata, která v posledních dnech hýbou internetem....
Dnes, 12:11
V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a...
Dnes, 11:30
Po smrti uherského krále Ondřeje III. roku 1301 se českému králi Václavovi II. (1271 -...
Dnes, 10:00
Údělem každého herce je, být zaškatulkován do určité kategorie a sorty filmových hrdinů, kterou mu...
Dnes, 09:11
Chladné počasí zalézá pod kůži a je čas si přitopit. Jenže nestačí jen vyčistit komín....
Dnes, 08:00
I v pátém pokračování společně nahlédneme do abecedně řazeného Malého domácího lexikonu z roku 1980. Minule...
Včera, 17:30
Mašinérie Hitlerovy Třetí říše by nemohla vzniknout, existovat a rozvíjet se bez systému a řádu,...
Včera, 16:00
Každého potká v životě bolest a smutek. Přestože se jedná o normální, zdravé emoce, vyžívat...
Reklama