• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Není med jako med. Ten kvalitní je zázračná superpotravina. Jak poznat ten správný?

    Další fotky

    Med se již po staletí hojně využívá jako sladidlo a v neposlední řadě i jako přírodní lék. Jenže není med jako med a ten kvalitní jen dnes těžko dostupný. Poznáte ho? Nejste zrovna zastánce slazení medem, ale přesto byste chtěli využít jeho zdraví prospěšné látky? Máme pro vás tipy, jak ho spotřebovat.

    Není med jako med

    V dnešní době najdeme v regálech jen po málu kvalitního medu. Nejlepší je si ho koupit přímo od včelaře. Pokud přeci jen takovou možnost nemáte, máme pro vás tipy, jak poznat dobrý a kvalitní med i v supermarketu.

    • Kvalitní med při stékání tvoří spirálu a ve sklenici se přelévá pomalu
    • Kvalitní med nám rozhodě nepění
    • Pečlivě kontrolujte jeho složení na etiketě – různé konzervanty a barviva jsou rozhodně přebytečné
    • Pokud med vydrží dlouho v tekuté podobě, už ho příště nekupujte – cukernatění medu je naprosto běžné, jedině akátový med zůstane tekutý déle než rok

    Kvalitní med není za malou cenu – včelaře stojí jeho výroba mnohá úsilí

    Znáte aromatickou rostlinu, která má prokazatelné magické účinky?

    Jak ho správně skladovat?

    V první řadě se vždy ujistěte, že med nabíráte čistou lžící. Jakmile se do něj dostane něco jiného, velmi rychle se zkazí a tím vytratí i své magické účinky. Další podmínka je udržovat ho v temnu, suchu a chladu. Víčko by mělo být vždy pořádně uzavřené. Pokud vše dodržíte, med vám vydrží i několik let. Pokud ho v budoucnu budete chtít nechat roztéct, stačí ho jen dát do vodní lázně. Avšak pozor na teploty! Nesmí přesáhnout 50 stupňů Celsia, jinak začne vytrácet své zdraví prospěšné látky.

    Švestkové dobroty jako od babičky. Máme pro vás výborné recepty na švestky

    Jeho blahodárné účinky na naše zdraví

    Med se skládá z mnoha prospěšných látek pro naše tělo, které posilují obranyschopnost. Nachází se v něm vitaminy skupiny A, B, C, D, K, E, vápník, draslík, hořčík, fosfor, sodík, železo a mnoho dalších. Med se užívá hlavně vnitřně kvůli jeho zklidňujícím účinkům na hrdlo. Dokáže zmírnit kašel a zlepšit spánek. Avšak naše babičky věděly, že med má i antiseptické účinky. Je to skvělý bojovník proti bakteriím jako je salmonela. Med se navíc využívá i pro hojení ran, zánětů, vředů ale i zmírnění ekzémů. V dnešní době má své oprávněné místo i v kosmetice. Med dokáže zjemnit a rozjasnit pleť.

    Životabudič za pár kaček. 7 fakt, která jste o celeru nevěděli

    TIP! Domácí pleťová maska proti akné

    Smíchejte dvě lžíce kvalitního medu s jednou lžící extra panenského olivového oleje a jedním žloutkem. Vniklou směs naneste na pleť a nechte působit po dobu 20 minut. Poté opláchněte vlažnou vodou. Aplikujte 2x týdně.

    Bledá mdlá pleť, mastné vlasy, únava i podrážděnost – to jsou signály, že jsou v našem těle nebezpečné toxiny

    Med jako skvělý pomocník při detoxikaci těla

    Díky jeho obsaženým látkám je to skvělý bojovník proti nezdravým toxinům v těle. Přemýšlíte o podzimní detoxikaci těla, ale nechcete to za každou cenu přehánět? Pak musíte vyzkoušet tzn. „medový detox.“ Každé ráno vypijte skleničku vlažné vody s citrónovou šťávou a 2 lžícemi medu. Takto praktikujte 10 dní. Tento detox by vám měl jemným způsobem pročistit střeva a cévy.

    FOTO: med

    med - medmed - honey-1958464_1920med - medmed - pancakes-2139844_1920med - med
    Další fotky
    med - včelymed - medmed - včely


    Nepřehlédněte
    12.2.2025
    Zprávy

    Dáda padá!