Není parazit jako parazit. Můžeme využít tvory, kteří nám od dětství škodili

Výzkum metod léčby zejména střevních zánětlivých chorob, například Crohnovy choroby a dalších onemocnění v souvislosti s nežádoucí aktivitou lidského imunitního systému, jejichž výskyt ve vyspělém světě rychle roste, v poslední době pokročil výrazně kupředu. Na základě vědeckých výzkumů prý někteří cizopasníci dokážou odkázat imunitní systém do patřičných mezí.

V dřívějších dobách lékaři hledali příčiny zánětlivých střevních nemocí, jako je kupříkladu právě již zmiňovaná Crohnova choroba, ve stresu nebo v nezdravé stravě. V dnešní době se však zdá, že na vině je přehnaná reakce imunitního systému, která z neznámých důvodů útočí na části vlastního trávicího traktu. Vyléčit zatím nelze, můžeme pouze jen zmírnit příznaky a udržet pacienta v provozuschopném stavu alespoň do doby, než nemoc znovu udeří. Pak často nezbývá nic jiného, než naordinovat silné, v podstatě drastické léky s leckdy nezanedbatelnými vedlejšími účinky.

dýně

Všemocná dýně: Vyžene parazity, zatočí s pihami a léčí prostatu

Nabídnout řešení všech těchto problémů by nakonec mohli střevní červi, kteří již miliony let „ladí“ schopnost uchlácholit obranyschopnost svého hostitele. Cesta je však mnohem složitější…

Že však paraziti nemusí vždy jen pouze škodit, již víme. Tam, kde byli tito střevní paraziti v podstatě vyhubeni, zejména v celé Severní Americe a v Evropě, se zánětlivé nemoci související s imunitou, včetně například i takového astmatu, vyskytují často a neustále jich přibývá. Naopak v zemích, které se parazitů ještě zcela nezbavily, jsou tyto choroby poměrně vzácné.

3 alternativy klasické medicíny. Pátrejte po příčinách svých nemocí

Představa léčby pomocí parazitů nám může připadat poněkud kuriózní. Také lékaři již stovky let vnímají parazity jako něco, co je potřeba eliminovat. Přes to všechno však obchod s jejich vajíčky a larvami kvete napříč všemi kontinenty. Podle průzkumu, který podnikl velký zastánce této terapie, profesor medicíny z americké Dukeovy univerzity William Parker, se parazitickými červy, jako je měchovec, tenkohlavec prasečí nebo tasemnice krysí, celosvětově léčí přibližně šest až sedm tisíc pacientů, přičemž například léčba vajíčky tenkohlavce stojí více než deset tisíc korun měsíčně. Přesto tento způsob léčby volí rovněž i Češi, i když se zdá, že prozatím jen vzácně.

FOTO: Parazité

Parazité - MěchovecParazité - Tenkohlavec prasečíParazité - Vývoj Crohnovy choroby v oblasti tlustého střevaParazité - Tasemnice krysí

Nejjednodušší způsob je údajně objednat si přes internet zásilku vajíček tenkohlavce a pak je v pravidelných cyklech polykat. Výsledky klinických studií ohledně úspěšnosti tohoto způsobu léčby jsou však nejednoznačné a nejedná se o oficiálně schválenou léčbu. Zajímavá je však rozhodně skutečnost, že tito tvorové, kteří po dlouhá tisíciletí poškozovali již od dětství naši obranyschopnost a jimž se díky pravděpodobnému pozitivnímu vlivu někdy říká rovněž i „old friends“, staří přátelé, dokážou zcela jistě obelstít a utlumit imunitu hostitele. Pokud bychom tedy přišli na způsob, jakým toho dosahují, mohli bychom ho následně „okopírovat“ a využít například k výrobě léčiv.

Dnes, 17:45
Víte, za jakých okolností, jak a proč vznikaly světoznámé značky dnešních automobilů? podívali jsme se...
Dnes, 15:35
Říkává se, že mušky se v domácnosti objevují se švestkami a pak zase samy od sebe...
Dnes, 13:25
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Dnes, 13:25
A je to v pytli! Tuhle lehce depresivní větu byste mohli začít klidně říkat i...
Dnes, 11:15
Účel světí prostředky. Ano, tento výrok se přisuzuje obávaným a nemilovaným jezuitům, kteří nejsou v...
Dnes, 10:11
Jasně, je to všechno na houby! Ale naši humoristé se snažili a vtipy ze zářijového...
Dnes, 09:05
Devadesátá léta vyprodukovala v televizní, resp. seriálové tvorbě značné množství nezapomenutelných děl. Ať už to...
Včera, 15:40
Sushi je velká dobrota, kterou si Češi v poslední době opravdu velmi oblíbili. Jenže je...
Včera, 11:40
Roku 1617 koupil středočeskou obec Sluhy ležící severně od Prahy Emfryd Berbisdorf za 19 000...
Včera, 10:20
Po válce se totiž chtěl pomstít za holokaust a zabít šest milionů Němců. Nepodařilo se...
Včera, 09:05
Komerční článek
Postupný roll-out 5G sítí po celém světě s sebou přináší strhující synergii. Konektivita, cloudové služby,...
Reklama