• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Neví vaše dítě co s volným časem o Vánocích? Zapojte ho do soutěže, kde může vyrobit vlastního robota

    26.12.2017

    Máte doma dítě s fantazií, které navíc rádo staví, stříhá, maluje nebo modeluje? Nechte ho vytvořit vlastního robota. Může uspět v soutěži, kterou připravila pražská knihovna. Čas na tvoření mají děti až do druhé poloviny ledna.

     

    Utkat se v robotickém klání mohou děti od čtyř do šestnácti let, a to ve dvou kategoriích, v nichž každá má jasně zadané podmínky. První kategorií je kresba a malba, přičemž technika, kterou malí výtvarníci použijí, je na jejich uvážení. Maximální formát plošné práce je velikost A3.

    Druhá kategorie přiláká ty, kteří rádi vytvářejí prostorové objekty a pracují s materiálem. Jako užitý materiál je předepsán papír, textil, dřevo, kov, sklo, keramika, plast, karton, obaly, plech, korek a další. Děti mohou trénovat s kostkami lega, odevzdat legového robota ale nelze.  Maximální formát výrobku je 100×100 cm, váha je potom nejvýše pět kilogramů.

    Žáci se utkali ve vědomostní soutěži. Vyhráli Středočeši

    Jak kreativně využít vánoční prázdniny

    Porota bude zaslané práce rozdělovat podle věku dětí, a to ve skupinách mateřské školy, první stupeň základních škol a starší děti z vyšších tříd základních škol. Času na plánování robota a jeho vytvoření mají děti poměrně dost. Soutěž totiž končí 19. ledna příštího roku, výhodou tak je, že děti se mohou soustředit na svoji soutěžní práci přes vánoční prázdniny.

    Výrobky je třeba odevzdat osobně či je poslat poštou, a to v Domě dětí a mládeže Prahy 2 ve Vratislavově ulici. Přihlásit se mohou jednotlivci, celé školy, školky, družiny nebo zájmové útvary, každý autor však může zaslat jen jeden kus výrobku pro danou kategorii, zúčastnit se ale může kategorií obou.

    Pořadatelé doporučují, aby účastníci soutěže, kteří do klání odevzdají práce, u kterých může dojít ke stírání a sprášení barev či zašpinění jiných děl při společné manipulaci, zafixovali.

    Nejoblíbenější skaut okresu Praha – východ je z Líbeznic

    Na co nezapomenout

    Každá práce musí mít na zadní straně uvedeny předepsané informace, na objekt samotný či u něj jméno a příjmení dítěte, třídu, věk, kategorie, přesnou adresu domů, do školy, školky nebo zájmového kroužku podle toho, kdo práci vysílá a také e-mailové spojení na rodiče nebo na organizaci.

    Jak je známo, slovo robot poprvé ve významu stroj použil český spisovatel Karel Čapek v divadelní hře Josef Čapek. „Jak mám ty umělé dělníky nazvat. Řekl bych jim laboři, ale připadá mně to nějak papírové,“ svěřoval se prý Karel Čapek. „Tak jim řekni roboti,“ odvětil bratr Josef.

    Vyrobte robota a soutěžte

    • Soutěž je určena pro všechny děti od čtyř do šestnácti let.
    • Soutěží se ve dvou kategoriích, a to kresba a malba a práce s materiálem a prostorové objekty.
    • Porota bude zaslané práce rozdělovat podle věku na kategorii mateřinky, první stupeň a druhý stupeň základní školy.

    FOTO: Neví vaše dítě co s volným časem o Vánocích? Zapojte ho do soutěže, kde může vyrobit vlastního robota

    Neví vaše dítě co s volným časem o Vánocích? Zapojte ho do soutěže, kde může vyrobit vlastního robota - děti roboti soutěžNeví vaše dítě co s volným časem o Vánocích? Zapojte ho do soutěže, kde může vyrobit vlastního robota - robot


    Nepřehlédněte