• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Muzikál Noc na Karlštejně má od srpna utrum. Hrad se bude opravovat

  16.3.2018
  Redakce
  Další fotky

  Na nádvoří hradu Karlštejn na Berounsku po třech letech končí muzikálová představení Noc na Karlštejně. Důvodem je rekonstrukce, která je plánována na příští rok. Inscenace ve hvězdném obsazení v létě odehraje poslední sérii představení.

  O muzikál Noc na Karlštejně přímo na Karlštejně byl v minulých letech zájem. Vznikl podle filmové předlohy Zdeňka Podskalského s písněmi Karla Svobody a Jiřího Štaidla. Na nádvoří gotického hradu uveden poprvé po 45 letech v létě 2016 při příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Původně limitované uvádění bylo díky úspěchu u diváků několikrát prodlouženo. „Představení je vyprodané třetí rok a už nyní nemáme na léto žádné vstupenky,“ uvedl producent Janis Sidovský.

  Shrbený Karel IV. i nakažený Smetana. Unikátní objevy lékaře Emanuela Vlčka z ostatků českých velikánů

  Inscenace se odehrává nejen na jevišti, ale také na hradbách, v oknech purkrabství a mezi publikem. „Nádvoří je specifický prostor a poskytuje nám návrat ke kouzlu středověkého divadla,“ uvedl režisér Václav Knop.

  Kromě Hany Holišové, která byla za svůj výkon v roli Elišky nominována na Cenu Thálie, v Noci na Karlštejně hrají Daniel Bambas, Pavel Vítek, Jan Kříž, Regina Rázlová, Miloslav Mejzlík, Roman Tomeš, Ivana Korolová, Tomáš Smička, Václav Knop, Lukáš Kunst, Petr Ryšavý, Martin Hubeňák a další. Nově se v úloze císařovny představí Marie Křížová, která se bude alternovat s Hanou Holišovou.

  Karlštejn můžete od března navštívit, kdy se vám zamane

  Výtěžek z benefičního představení byl v minulém roce věnován na opravu nástěnných maleb v kostele Panny Marie v Mariánské věži. „Díky tomuto výtěžku už započaly restaurátorské průzkumy celého kostela, aby mohly být fresky opraveny,“ uvedl náměstek kastelána Lukáš Kunst.

  Gotický hrad Karlštejn patří k nejnavštěvovanějším památkám v ČR. Založil Karel IV. v roce 1348. Mezi českými hrady zaujímal zcela výjimečné postavení. Byl vybudován jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů.

  ČTK

  FOTO: Noc na Karlštejně – muzikál

  Noc na Karlštejně – muzikál - Karlstejn_castle_-_panoramioNoc na Karlštejně – muzikál - Noc na Karlštejně (7)Noc na Karlštejně – muzikál - Noc na Karlštejně (6)Noc na Karlštejně – muzikál - Noc na Karlštejně (5)Noc na Karlštejně – muzikál - Noc na Karlštejně (4)
  Další fotky
  Noc na Karlštejně – muzikál - Noc na Karlštejně (3)Noc na Karlštejně – muzikál - Noc na Karlštejně (2)Noc na Karlštejně – muzikál - Noc na Karlštejně (1)

     Nepřehlédněte