OBRAZEM: Rozkopaná Husitská popravila „zpovykanou“ Krnáčovou. Rekonstrukce jede dál i bez ní…

25.4.2018
Šárkos
Další fotky

Husitská ulice se nachází mezi křižovatkou ulic Trocnovská a Tachovským náměstím. Jde o páteřní radiálu, která propojuje centrální část města s tou východní a má přesah až do Středočeského kraje. A právě tato ulice si vysloužila náročnou opravu, která trvá od 12. března až do listopadu tohoto roku.

Libeňský most: Jak náměstek Dolínek pocvičil Pražany v improvizaci

První den uzavírky? Peklo

Ačkoliv se o uzavření Husitské psalo snad ve všech médiích, řada lidí byla první den uzavírky úplně zmatená a o začínající rekonstrukci netušila. „To je skvělé ráno. Husitská je zničehonic uzavřená a nikdo nic neví. Jak si to představujete?,“ napsal na Twitter Petra Dolínka jeden z rozhořčených řidičů.

Husitská ulice je zavřená. Na Žižkově jsou kolony a MHD zkolabovala. Bude to takhle pokračovat?

Náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD) se k tomu vyjádřil v tom smyslu, že jsou nepříjemné všechny uzavírky a že snad bude nutné dodávat o nich informace do schránek, když o ní ještě někdo nevěděl. Doprava v Praze zkolabovala, tramvaje stály i hodinu a řidiči stáli v kolonách. Sousední Seifertova ulice byla celá ucpaná.

Zpovykaní Pražané už Krnáčovou zlobit nebudou

Nedlouho po dopravním kolapsu na Žižkově – jemuž navíc předcházelo uzavření Libeňského mostu ze dne na den – se vyjádřila k situaci primátorka hlavního města Adriana Krnáčová (ANO) legendárním výrokem.

Krnáčová končí. Primátorka „zpovykaných Pražanů“ odchází z politiky

„Myslím, že Pražané jsou trochu zpovykaní s dopravou, protože když jsem v zahraničí a čekám deset minut v zácpě, tak v Praze už by bylo povstání a skandál. Ale neříkám, že je to všechno ideální. Devadesát pět procent všech stavebních úprav v dopravě, respektive na ulicích, je plánováno bez ohledu na to, že máme volební rok, a nebo nemáme volební rok,“ řekla Krnáčová.

Husitská ulice na Žižkově projde velkou rekonstrukcí. Auta nebudou muset stát na chodníku. Uzavírka potrvá dlouho

Její výrok se začal sdílet snad na všech sociálních sítích. Krnáčová nicméně mandát v nadcházejících volbách obhajovat nebude, a tak bude mít od nespokojených cestujících pokoj.

Nekonečné etapy oprav…

Ať už tak či tak, už se tomu cestující nevyhnou. Páteřní radiála na Žižkově je zkrátka uzavřená a bude tomu tak ještě rok. Rekonstrukce by měla být hotová už za 7 měsíců, podle smlouvy jde o 270 dní, počítáno od 12. března. Má se opravovat celkem 650 metrů uličního prostoru.

Husitská ulice na Žižkově projde opravou. Už příští týden se provoz na devět měsíců přeruší

Stavba je rozdělená celkem na tři etapy.

1. etapa: Trocnovská (mimo křižovatku) – Orebitská (vč. křižovatky) – předpokládaná doba realizace je cca. 2 měsíce.

2. etapa: Orebitská (za křižovatkou) – Jeronýmova (vč. křižovatky) – předpokládaná doba realizace je cca. 2 měsíce.

3. etapa: Jeronýmova – za křižovatku s ul. Prokopova (polovina úseku Prokopova – Chlumova) a do této etapy je přiřazena uzavírka křižovatky Trocnovská x Husitská – předpoklad realizace cca 4 měsíce.

 

FOTO: Rozkopaná Husitská ulice

Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov. BagrRozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov. Chodník uzavřenRozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov. Vstup zakázán – stavbaRozkopaná Husitská ulice - DSC00503
Další fotky
Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov. BagrRozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov. BagryRozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov. Kanalizace. KanálRozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov. Silnice Tankodrom rozbitáRozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.Rozkopaná Husitská ulice - Husitská ulice, Praha Žižkov.


Nepřehlédněte