Od léta téměř do zimy. Připravte si vlastní bowli plnou ovoce

O prázdninách můžeme začít s nakládáním ovoce do alkoholu a cukru. A na podzim si už bowli vychutnáme se zmrzlinou, pudinkem nebo jen tak.

Nejlepší je tak akorát zralé ovoce, měkké, ale ne rozpadavé, bez jediné chybičky. Odstraníme všechny pecky, stopky a okvětí, velké kusy můžeme překrojit. Velmi tvrdé ovoce lze kratičce povařit ve sladké vodě. Do bowle se však příliš nehodí bobulové ovoce (borůvky, rybíz).

Zahradní směs
(asi dvoulitrová láhev)

300 g jahody, 950 g hnědého cukru, 1 – 1,5 l rumu s obsahem 54 % alkoholu, 300 g višní, 300 g meruněk, 300 g angreštu, 150 g hrušek, 150 g švestek

Příprava bowle trvá několik měsíců, můžeme tedy začít jahodami, které sklízíme po zimě jako první čerstvé ovoce. Očištěné, omyté a oklepané je smícháme s 300 g cukru, opatrně promícháme a vsypeme do velké zavařovací láhve nebo kameninového hrnce. Necháme 2 hodiny uležet, a až se cukr rozpustí, zalijeme je rumem, aby sahal na dva prsty nad jahody. Láhev uzavřeme a uložíme do temna. Můžeme ji ještě zahalit látkou, aby se k ní nedostalo žádné světlo. Skladujeme nejlépe v chladném sklepě.

Šťávy, džemy, nakládání. Když je velká úroda jahod

Když dozrají višně, vypeckujeme je, smícháme se 150 g cukru a přidáme k jahodám. Pokud je třeba, dolijeme rumem, zase na dva prsty nad ovoce. Takto postupujeme s každým druhem ovoce – promícháme je s polovičním množstvím cukru, tedy například hrušky se 75 g cukru. Pokud vystoupá nějaké ovoce na povrch, zatížíme je vyvařeným talířkem.

Bowle potřebuje na uležení zhruba 3 měsíce, záleží na tom, jak bylo ovoce zralé a měkké. Když vložíme poslední kousky na podzim, v adventu si už na bowli můžeme začít pochutnávat. Množství cukru si můžeme přizpůsobit, ale říká se, že „čím více cukru, tím horší bude kocovina“.

Nádoba

Kamenina je sázka na jistotu, nemusíme si dělat hlavu s tím, že by světlo obsah znehodnotilo. Skleněné nádoby je pak lepší zabalit do látky. Nádobu je třeba dobře uzavřít, třeba přetáhnout fólií a pak ještě přiklopit víčkem. Před plněním nádobu vymyjeme vroucí vodou a necháme vyschnout.

Černý bez je nejen léčivý prostředek, hojně se využívá i v kuchyni

Rychlá verze

Bowle se také říká mnohem méně alkoholickému nápoji s ovocem, který se nabírá z velké mísy, odtud i název (bowl – mísa). Do takové bowle přidáváme melouny, pomeranče, broskve či jahody a místo vysokoprocentního rumu ji zaléváme lehkým bílým vínem, ovocnými džudy, proseccem či sektem. Přidat se mohou i lístky bylinek jako třeba máta či meduňka.

Včera, 17:31
O vztazích na dálku, partnerství, rozchodech, samotě, nevěrách i o čerstvém zamilování. O naději i...
Včera, 15:59
Pod jeho nehybnou, kamennou tváří, uplynulo již nezměrné množství vody. Více jak osm století hledí...
Včera, 14:20
Ptačí peří, složené z jednotlivých per, tělní pokryv ptáků, je velice podobným materiálem jako lidské...
Včera, 12:02
Má váš pes volný přístup na zahradu? Pokud mu život na ní chcete zpříjemnit, učinit...
Včera, 10:29
Jedním z nejvýznamnějších míst, na kterém skončilo mnoho nevinných životů během druhé světové války, byla...
2.8.2020
Zemětřesení lidstvo děsilo od nepaměti. Není asi zcela náhodou, že moderně pojatá věda o zemětřeseních,...
2.8.2020
Po roce 1989 se v této zemi spustila dokonalá keltománie. Není divu, do té doby...
2.8.2020
Lapač snů jsme si v dnešní době oblíbili hlavně jako dekoraci do ložnic a dětských...
2.8.2020
A také vleklá občanská válka. Ta první skončila 2. srpna 1997, další následovala dva roky...
2.8.2020
Konečně můžeme vařit venku! Na chatě, na chalupě, na zahradě, na čundru... Nabízíme vám několik...
Reklama