Počasí: Přijde první mráz. V druhé půlce týdne se mírně oteplí

30.10.2017
Soňa Brunnerová

V pondělí přes den teploty dosáhly nejvýše 5 až 8 stupňů. Večer a v noci místy bude mrznout – nejnižší teploty by se měly pohybovat mezi 0 až 3 °C.

Teploty na území Prahy a středních Čech v úterý přes den vystoupají k 6 až 9 °C. Bude oblačno až zataženo, místy polojasno. Někde se vyskytne přeháňka nebo bude slabě pršet. V polohách nad 600 metrů bude sněžit. V noci z úterý na středu by se měly nejnižší teploty měly pohybovat mezi 2 až 5 °C.

Kvůli vichřici zemřel další člověk. Spadl na něj strom v Bělé pod Bezdězem

Ve středu přes den bude oblačno až zataženo, teploty se budou pohybovat v maximu okolo 7 až 10 °C. Noční teploty ze středy na čtvrtek klesnou ke 3 až 6 °C.

Ve čtvrtek přes den se oproti středě mírně oteplí – nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 11 až 14 °C. Bude oblačno až polojasno, od západu přijdou mraky a zatažená obloha. V průběhu dne přijdou přeháňky, místy občasný déšť.

OBRAZEM: Nejhorší vichřice letošního roku. Shrnutí dosavadních událostí

Páteční denní teploty vystoupají k 10 až 12 °C. Přes den bude převážně velká oblačnost, místy se přežene déšť. Odpoledne a večer bude polojasno až skoro jasno. Noční teploty by měly klesnout k 4 až 6 °C.

ČHMÚ

Hasiči v pohotovosti. Ve Středočeském kraji evidováno 900 událostí, jeden hasič propadl střechouNepřehlédněte