• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Politik ODS si v Chomutově z dotace postavil soukromou haciendu. Ústecký kraj vedený KSČM v tom nic špatného nevidí

  13.11.2019
  Marcel Mihalik

  Čerpání dotace 6 milionů korun na klub, z něhož vznikla soukromá luxusní vila 1. místopředsedy ODS v Chomutově, Jiřího Gaudla, nebude Ústeckým krajem kontrolována. Komunistický hejtman Oldřich Bubeníček zneužití krajských peněz gentlemansky přikryje.

  Rudo-modré přátelství je na světě. KSČM v Ústeckém kraji už druhé volební období žije z toho, co před nimi napáchala koalice ČSSD s ODS. Zatímco komunistům dali voliči v regionu hlas kvůli rozkrádání státních peněz a levárnám, které se v severočeské Sicílii za vlád ČSSD s ODS odehrávaly, teď se namočila i KSČM. Komunistický hejtman Oldřich Bubeníček totiž odmítá kontrolovat čerpání šestimilionové krajské dotace a fakt, zda byl naplněn účel, pro který peníze kraj před deseti lety poslal 1. Krušnohorskému rybářskému spolku. Za ním stojí 1. místopředseda oblastní buňky ODS v Chomutově a podnikatel Jiří Gaudl.

  Chomutovský politik Gaudl si z dotací postavil rodinný klub. Vjezd hlídá zákazová značka nelegálně

  Gaudl si z krajské dotace postavil rodinný dům. Ani Gaudlovi, ani komunistům, ba ani opozici na kraji to nepřijde vůči občanům nefér. Kontrola totiž proběhla. Háček je v tom, že pouze administrativní. Po delší době může s dotací na projekt žadatel naložit, jak uzná za vhodné. Třeba dotace na projekt, který měl přispět k volnočasovým aktivitám mládeže a lepšímu životnímu prostředí, se změní v rodinnou vilu žadatele. Tak tomu bylo i v případě Gaudla. „Nepořádám akce, jen v rámci členské základny,“ odpověděl Gaudl pro Náš REGIN na dotaz, jaké akce pro mládež a rybáře pořádá, neboť to byl jeden z důvodů pro přiklepnutí veřejných prostředků.

  Staré projekty kraj nekontroluje

  Ústecký kraj od možného zneužití krajských peněz dává ruce pryč. „V rámci standardních kontrolních mechanismů Krajského úřadu Ústeckého kraje jsou projekty kontrolovány bezprostředně po vyúčtování a následně jsou pak vybrané ukončené projekty zařazeny do plánu kontrol na místě v následujícím roce po vyúčtování. Tento postup byl dodržen také u uvedeného projektu,“ sdělila mluvčí Magdaléna Fraňková.

  Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

  Administrativní kontrola závěrečné zprávy a vyúčtování dotace pro Gaudla proběhla v období říjen až prosinec 2011. „V rámci administrativní kontroly nebyla shledána žádná pochybení a žádné nedostatky. V současné době, více než devět let od realizace, se krajský úřad k uzavřeným projektům již nevrací,“ dodala mluvčí.

  radar

  Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

  Ačkoli se Jiří Gaudl podle důvěryhodných informací redakce vehementně snaží zůstat funkcionářem ODS v Chomutově, spolustraníci ho chtějí odstavit. Kromě toho, že kvůli Gaudlovi padá na místní ODS stín „starých časů“, nemůžou zejména dva současní zastupitelé za ODS v chomutovském zastupitelstvu jen tak přejít zradu, jíž se Gaudl těsně po volbách málem dopustil. Vyjednával totiž na magistrátu koalici, v niž by ODS podpořila KSČM a ANO. Zřejmě i takovéto bratříčkování je symptom toho, že Gaudl pro zakázky a holý život na svobodě skočí do zadku třeba ďáblu. Otázkou je, zda takový člověk má ještě vůbec nějakou hodnotu, kromě domu, na který mu z daní přispěl každý občan kraje.  Nepřehlédněte