Posedlý čaroděj a vůdce drogového klanu. Hrůzostrašný příběh amerického sériového vraha

11.6.2019
Lukáš Mucha

V učení šamana vúdú

Přestože jej v novinových titulcích nazývali krvavým Kmotrem z Matamorose, jeho občanské jméno se tvářilo zjevně bohulibě. Jmenoval se totiž Adolfo de Jesús Constanzo. I když pocházel z amerického Miami, větší část dětství a dospívání prožil v Portoriku. Jeho budoucí „kariéru“ zřejmě nejvíce ovlivnila návštěva Haiti, kde se seznámil s magií vúdú, které přišlo do Karibiku společně s otroky z černé Afriky. A protože ho tajemná nauka zaujala, vstoupil do učení k místnímu šamanovi.

Kanibal Jeffrey Dahmer. Kdo zabil nejbrutálnějšího amerického sériového vraha?

Problémy se zákonem

Co vše se na Haiti naučil, není jasné. Když však později zahájil studium vysoké školy ve Spojených státech, začal mít problémy s policií. Několikrát jej přistihli při krádeži nebo vandalismu, a tak byl ze školy vyhozen. Problematický Adolfo se tedy rozhodl utéct před zákonem do hlavního města Mexika.

Předobraz „hrdinů“ filmů Psycho nebo Mlčení jehňátek. Který sériový vrah inspiroval nejvíce filmařů?

Magie, zvířecí oběti a vykrádání hrobů

Mexico City se začal věnovat své oblíbené magii, pro kterou si dokonce zřídil živnost. Věštil a zaříkával pomocí obětovaných zvířat – od hadů a ještěrů až po opice. Jenže to mu dlouho nevydrželo a ke svým rituálním obřadům začal využívat lidské ostatky. Ty si sám nosil ze hřbitovů, na kterých vykrádal hroby.

Nejbestiálnější vrah v dějinách Československa. Jak Václav Mrázek uspokojoval své sadistické choutky?

První lidské oběti

Bláznivý Adolfo však začal přitvrzovat. Přes své zákazníky se dostal mezi členy drogových kartelů, které se snažil přesvědčit, že za jejich úspěchy může jeho magie. Proto chtěl, aby byl přijat do jednoho z kartelů a měl přímé zisky z jejich obchodů. Když mafiáni odmítli, nechal je pozabíjet a vůdce klanu rituálně zavraždil – jednomu z nich dokonce vysál mozek a dalším amputoval končetiny.

Děti, které vraždily v Česku. Který čin byl nejodpornější?

Sadistické rituály

V té době byl už Adolfo naprosto šílený. Jeho věrní ho však poslouchali a následovali jej na hranice Mexika, kde koupil ranč Santa Elena. Farma sloužila nejen jako skladiště drog, ale i jako centrum jeho sadistických rituálů. Adolfo začal unášet jak své odpůrce, tak náhodné turisty, kteří se stávali oběťmi jeho šamanských pokusů (zabil rovněž několik dětí, jejichž identita nebyla nikdy odhalena). Věřil, že každá lidská oběť, každé mučení ho posílí a zvýší jeho neporazitelnost. Dokonce začal i konzumovat lidské mozky.

Kanibalové. Nejbrutálnější filmový dokument, který nebyl dokumentem

Konec šíleného čaroděje

Když však unesl a zabil amerického studenta, policie mu přišla na stopu. Odhalila jeho krvavý ranč, včetně bizarního oltáře vytvořeného z lidských kostí a hromadného hrobu, ve kterém se nacházela těla jeho obětí. Ještě stačil se svými nejbližšími prchnout do hlavního města Mexika, kde se jim podařilo nějakou dobu skrývat, ale nakonec je policisté odhalili a Kmotra z Matamorose při přestřelce zastřelili. Tím skončilo v roce 1989 krvavé řádění teprve šestadvacetiletého sériového vraha, který měl na svědomí nejméně 25 lidských životů.

Příběh Adolfa Constanza se stal námětem pro filmový horor Borderland (česky Za hranicí strachu), který byl natočen v roce 2007.

Zdroj: Libor Budinský (Šílenství slavných, 2014)Nepřehlédněte