Přírodní vyhlazení vrásek u vás doma. Naučte se obličejové masáže

25.4.2020
P98

K čemu slouží?

Obličejová masáž je vhodná pro všechny věkové kategorie. Napomáhá přírodnímu liftingu, tedy vyhlazení vrásek, rozhýbe lymfu, a celkově je to velmi příjemná záležitost, kdy se věnujete jen samy sobě. Pomůže vám i zredukovat stres.

Co k tomu potřebujete?

K obličejové masáži potřebujete tři základní věci. Trochu času, pleťový olej či vaše oblíbené sérum a prsty. Samozřejmě existují různé pomůcky, jako například guasha kameny. Ale primární je se naučit správné pohyby.

Chcete zkusit jógu? Začněte pozdravem slunci

Tmavé kruhy pod očima už budou minulostí

Oční okolí bývá po ránu trochu nateklé a po nedobrém spánku často naši tvář zdobí tmavé kruhy. Můžeme se je pokusit zmírnit jemnými krouživými pohyby okolo očí, kdy v podstatě masírujeme hranu očního důlku. Pro vyhlazení si jednou rukou malinko nadzvedneme kůži nad obočím a druhou rukou masírujeme pod očima kůži směrem ven, jako bychom se snažili ji natáhnout do stran. Také můžeme velmi malinkými kroužky masírovat oblast pod očima.

Dvojitá brada trápí nejednu z nás

Položte palce rukou pod bradu a jemnými klouzavými pohyby masírujte podbradek směrem ke krku. Další účinný postup je jemné štípání kůže pod bradou. Pamatujte si, že váš pohyb štípanců směřuje ven. Oblíbená, a hlavně velmi příjemná masážní technika spočívá v tom, že zabalíte ukazováček směrem k palci, tak aby vzniklo malé o. Druhou rukou si přidržujete bradu, a pomocí vytvořeného „o“ si vytahujete kůži a pohybem jakoby kopírujete hranu čelisti. K poslednímu tipu stačí použití prostředníčku a ukazováčku. Kdy z prstů vytvoříte tzv. peace, a směrem od brady masírujete tahy ven z obličeje jak vnější, tak i vnitřní hranu vaší čelisti.

Dej si šlofík, budeš profík. Víte, kolik hodin je zdravé spát?

Starosti se nám podepisují i na čele

Znáte vrásky starostí? Tak i na ně se dá vyzrát masáží. Jednu půlku čela si chytíte jednou rukou a druhou vytahujete postupně směrem ke stranám kůži. Začněte od obočí. Dále můžete kůži masírovat směrem nahoru od obočí. Začněte ve středu čela a postupujte až na spánky, kdy celkovou masáž zakončíte příjemnou relaxací a masáží spánků.Nepřehlédněte