Kladenští školáci soutěžili o nejlepší web a prezentaci na sociálních sítích. Kdo zvítězil, se už ví

Do letošního 17. ročníku se přihlásilo šestnáct základních a dvanáct mateřských škol. Poprvé také školy soutěžily o nejlepší prezentaci školy na sociálních sítích. V nové kategorii změřily síly čtyři základní školy.

„Během minulých měsíců se ukázalo, že on-line komunikace ve školách je důležitou součástí vzdělávacích programů. Věřím, že letošní zkušenosti s on-line komunikací mezi žáky, učiteli i rodiči se do příštího ročníku promítnout. Velmi si vážím práce pedagogů, vzdělávání je jednou z priorit města, a také proto tuto soutěž každoročně organizujeme. Oceněným školám a školkám gratuluji,“ řekl primátor Dan Jiránek.

Odborná porota v soutěži oceňuje především informační úroveň webů, designe, diskusní fóra, také nápady, inovace, neotřelé přístupy, fotogalerie nebo ukázky prací žáků, třeba výtvarných prací.

„Rovněž uděluje zvláštní cenu poroty. Letos ji dostala Základní škola v ulici Pařížská 2249 za průběžné kvalitní zveřejňování aktuálních informací o dopadu koronavirových opatření a nástroje distančního vzdělávání žáků školy,“ informoval Zdeněk Slepička, tajemník Magistrátu.

Odborná porota hodnotila školy ve třech kategoriích: webové stránky základních škol, webové stránky mateřských škol a prezentace na sociálních sítích.

Doba, kdy nás byly tři miliony a první sčítání lidu

V kategorii A, v níž se střetli školáci základních a základních uměleckých škol ohodnotila porota jako nejlepší Základní a Mateřskou školu Kladno, Velvarská, zastoupená ředitelkou školy pí Mgr. Jaroslavu Kasákovou. Na druhém místě se je Základní a Mateřská škola Kladno, Jiráskova, kterou zastupoval ředitel školy p. Mgr. Petr Novák a třetí příčku soutěže obsadila v této kategorii Základní škola Kladno, Amálská,kterou řídí pí Libuší Amálie Holá.

 V Kategorii B, v níž soutěžily samostatné mateřské školy, se jako nejlepší se svým webem umístila Mateřská škola Kladno, Vrchlického zastoupená ředitelkou pí Janou Minářovou, druhé místo patří kladenské Mateřské škole Čtyřlístek, kterou zastupovala ředitelka školy pí Monika Kropáčková, a třetí příčka patří Mateřské škole Kladno, Studentská zastoupená ředitelkou pí Janou Jiskrovou.

V kategorii C, jejímž tématem byla prezentace školy na sociálních sítích byla podle odborné poroty nejúspěšnější Základní škola Kladno, Brjanská zastoupená ředitelem školy p. Mgr. Vladimírem Dufkem.

Všechny školy a školky získaly za svoje umístění v soutěži skutečně velmi hodnotné dárky související s IT.

Porota i letos udělila zvláštní cenu a rozhodla se ocenit využití webových stránek Základní školy Kladno, Pařížská k průběžnému kvalitnímu zveřejňování aktuálních informací o dopadu koronavirových opatření ve školství a jako nástroje distančního vzdělávání žáků školy. Projektor Epson včetně projekčního plátna převzala Mgr. Yvona Vítková, ředitelka školy.

Tvrdohlavý Zdeněk Lhotský. Jeho sklo a kresby jsou k vidění v Liberci

Dnes, 16:58
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
Klaudiánova nemocnice v Mladé Boleslavi
Dnes, 15:01
V republice i v jednotlivých krajích se zase víc a víc mluví o koronavirové infekci...
Budovy na železniční stanici Hostivice
Dnes, 11:15
Lidé, kteří by rádi zachovali nejen budovu bývalého depa v železniční stanici Hostivice, aby v...
Dnes, 07:36
V sobotu 8. srpna 2020 dojde ve spolupráci organizátorů dopravy IDSK (Integrovaná doprava Středočeského kraje)...
Včera, 18:21
Charita Beroun byla po dobu koronavirové pandemie hlavním partnerem berounského krizového štábu. Díky více než...
Včera, 13:33
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
Včera, 11:14
Mladou Boleslav dlouhou dobu trápil velký problém. Odchycení pejskové museli putovat až do Lysé nad...
Včera, 09:42
No v Troji, pochopitelně! Nikoli však v zoologické, nejde o opičky ani jiné zástupce říše...
Včera, 09:01
Sdílená elektrokola, jejichž provoz byl před týdnem zahájen v Berouně a okolí, se podle berounské...
5.8.2020
Všichni víme, že – ač je k nám v tomto ohledu letošní léto milostivo –...
Reklama