Tyhle 4 pokojovky jsou ideální do bytu. Vyzdobte si jimi domov

8.7.2019
Šárkos

Rostliny mají podle psychologů vliv na náladu i psychickou pohodu. Proto byste si je měli do domu, či bytu určitě pořídit. Když se budete starat o rostliny, měli byste být celkově vyrovnanější, pohodovější. Stres a deprese se na vás tak lehko nedostanou. Pořízení rostlin do vašeho okolí tak bude mít příznivý vliv na šťastnější život. Které rostliny jsou nejvhodnější?

Fíkus lyrovitý

Fíkus výborně čistí vzduch, zlepšuje jeho kvalitu a dodá místnosti kyslík. Navíc odstraní ze vzduchu alergeny, takže ho oceníte hlavně v létě. Nevyžaduje tak časté zalévání, daří se mu dobře, když má dostatečné množství světa. Umí navíc absorbovat i hodně nepřímého světla. Nedoporučuje se dát ho přímo pod okno, ale ani do tmavších koutů. Fíkus je stále populárnější, možná za to mohou jeho listy, které jsou tak fotogenické.

5 pokojových rostlin, které pročistí vzduch ve vaší domácnosti

Lopatkovec

Jinak se téhle rostlině říká „lilie míru“, nebo „rostlina peněz a štěstí“. Rostlina mívá nádherné květy a zaujímá na seznamu NASA první místo mezi rostlinami, které umí vyčistit vzduch a detoxikovat jej od látek jako je benzen, formaldehyd, trichloretylen, nebo amoniak. Lopatkovec nejvíce oceníte v ložnici, kde se vám bude dobře dýchat během spánku. Péče je jednoduchá, stačí jej pravidelně zalévat a jednou za dva měsíce přihnojit. Při jeho konzumaci ve větším množství může být toxický, proto by k němu neměli mít přístup děti a zvířata.

Rostliny jako funkční dekorace. Zelené stěny nejsou jen designový doplněk

Filodendron

Jinak se mu říká také monstera skvostná. Je specifický svými listy, je vhodným doplňkem do každé místnosti. Podobně jako lopatkovec umí absorbovat formaldehyd ze vzduchu a samozřejmě také pročišťuje vzduch. Filodendron vyžaduje hodně světla a tepla, a také nepřímého světla. Tato rostlina se musí zalévat pravidelně, ale mezi jednotlivými zalitími by měla hlína stačit vyschnout.

Zelenec chocholatý

Tahle oblíbená pokojovka je nejvhodnější do místností, jako jsou koupelny, nebo kuchyně, protože dokáže absorbovat spory plísní a alergeny. Je navíc jednoduchá na péči. Stačí ji pravidelně zalévat a každé dva měsíce je potřeba přihnojovat.

FOTO: 4 oblíbené pokojové rostliny

4 oblíbené pokojové rostliny - Lopatkovec (Spathiphyllum wallisii)4 oblíbené pokojové rostliny - Filodendron (Monstera deliciosa)4 oblíbené pokojové rostliny - Fíkus lyrovitý (Ficus lyrata)4 oblíbené pokojové rostliny - Zelenec chocholatý (Chlorophytum comosum)


Nepřehlédněte