6℃
Dnes je 20. březen , svátek má Světlana

UFO nad Arizonou. 13. března 1997 záhadný úkaz viděly tisíce lidí, vysvětlení chybí dodnes

Další fotky

Tento jev dostal „oficiální název“ Phoenixská světla a došlo k němu nejen přímo nad městem Phoenix ve státě Arizona, ale i na dalších místech Nevady, Arizony a mexického státu Sonora. To, že se odehrál, nelze žádným způsobem zpochybnit. A vysvětlit se ho zatím nepodařilo ani „vševědoucím“ vědcům.

Reklama

Phoenixská světla, čili tyto podivné a nejen světelné, úkazy na obloze, nezávisle na sobě pozorovalo tisíce lidí, a také pořídilo množství fotografií a filmových záznamů. Vše se událo v čase od 19.30 do 22.30 hodin. První pozorování učinil jeden místní občan ve městě Henderson, které leží vzdušnou čarou zhruba 350 km severozápadně od Phoenixu.

Světový den UFO připomíná zvláštní úkazy. Patřily trosky nalezené před 71 lety mimozemšťanům?

Na obloze se objevil temný předmět ve tvaru písmene „V“ s pěti jasnými světly. Jeho velikost přirovnal k letadlu Boeing 747. (Ovšem toto přirovnání může být matoucí, vzpomeňme si, že Slunce při východu a západu vypadá větší, protože ho můžeme porovnat s tvářností krajiny.) Objekt vydával svištivý vzduch a pomalu se pohyboval k jihovýchodu směrem k Phoenixu, jak ho viděli další obyvatelé z měst Paulden, Prescott a Dewey-Humbolt. Těleso bylo tmavé a zastínilo hvězdy. Světla ve spodní části spíše připomínala hořící plyn.

Jasná koule se snesla z oblaků, popisuje kronikář z Líbeznic. Viděl na vlastní oči UFO?

Od 20.30 hodin byl nad Phoenixem dvě hodiny pozorován další jev. Zda souvisel s předchozím („V“) nebo ne, nikdo nedokázal vysvětlit. Nad západním obzorem se objevila řada jasných světel, která postupně klesala za vrcholky pohoří Sierra Estrella (Pohoří Hvězda). Oficiální vysvětlení znělo, že to byly signální světlice padající na padáčcích kvůli zpomalení jejich pádu, které dlouho hoří a budí dojem, že se nepohybují. Vypálila je vojenská letadla A-10 Thunderbolt II ve výcvikových prostorech.

Za záhadným jevem podle prohlášení jednoho pilota, z letecké základny vyrazily dvě stíhačky. Když se piloti k „jevu“, spíše však nějakému letícímu tělesu, přiblížili, jedné stíhačce selhal radar a druhé se začala ztrácet světla z dohledu.

Mohou s námi komunikovat mimozemšťané? A jak? Známe názor předního odborníka!

Američané v 60. letech minulého století prohlásili, že létající talíře nepřicházejí z vesmíru. Přilétají nad území Spojených států z dálky pouhých několika set kilometrů a nejsou dnes nebezpečné ani jim, ani ostatnímu světu. Washington to dobře ví. Proto dlouho již platí rozkaz pro americká letadla: „Všímat si jich, ale nestřílet!“ Tím by se zřejmě řídili i piloti oněch dvou stíhaček.

Arizonský guvernér Fife Symington k tomuto pozorování uspořádal, resp. musel pod tlakem veřejnosti uspořádat, tiskovou konferenci, na níž oznámil, že nedošlo k ničemu, co by nešlo rozumně vysvětlit. Při projevu však najednou do místnosti přišel mimozemšťan v té klasické podobě, jak si je my představujeme. Po počátečním hraném překvapení ho guvernér odmaskoval a „překvapeně“ zjistil, že to je jen člověk v kostýmu mimozemšťana. Výborný nápad celou záležitost nejen odlehčil, ale především trochu „shodil“. A to přesně bylo účelem.

22 silvestrovských objevů. Nejhorší anglický jazykolam, zákaz styku s mimozemšťany a ďábel s dýkou SS

Až v roce 2007 se Symington, který mezitím přestal být guvernérem, odvážil prohlásit, že svým tehdejším vystoupením chtěl zabránit panice. Dodal, že ve skutečnosti nevěděl, co za úkazy to oné noci, které ostatně i sám pozoroval, bylo. A že to neví dodnes. A nevíme to ani my. V pokusu o vysvětlení tohoto jevu selhaly i jinak velmi aktivní vědecké kruhy. Bohužel právě za situace, kdy by vědců bylo potřeba nejvíce.

V únoru 2007 a v dubnu 2008 se objevila na obloze ve Phoenixu další světla, ale bylo prokázáno, že jejich objevení souviselo s činností „Lukeovy letecké základny“, která leží 24 km západně od města. Zda toto vysvětlení platí i pro úkazy z roku 1997 však jisté není.

FOTO: UFO nad Arizonou 1997

UFO nad Arizonou 1997 - UFO – Arizona – animace – 12NEWS.UFO nad Arizonou 1997 - Únos pozemšťana – 1FunnyUFO nad Arizonou 1997 - AlchetronUFO nad Arizonou 1997 - 1 – Návštěva mimozemšťana na tiskové konferenci guvernéra – youtubeUFO nad Arizonou 1997 - 2 – Návštěva mimozemšťana na tiskové konferenci guvernéra –
Další fotky
UFO nad Arizonou 1997 - 3 – Návštěva mimozemšťana na tiskové konferenci guvernéra –UFO nad Arizonou 1997 - 4 – Návštěva mimozemšťana na tiskové konferenci guvernéra – – youtubeUFO nad Arizonou 1997 - A-10 Thunderbolt II – Lukeova letecká základna – DeviantArtUFO nad Arizonou 1997 - A-10 Thunderbolt II – Lukeova letecká základna – The Aviation Geek ClubUFO nad Arizonou 1997 - Bývalý guvernér Arizony ukazuje reportérovi, kterým směrem viděl UFO – youtubeUFO nad Arizonou 1997 - Část města Phoenix – na západě pohoří Sierra Estrella, z nímž zmizela záhadná světla – mapy googleUFO nad Arizonou 1997 - Létající talíř v představě pozemšťanů – -l1600 (3)UFO nad Arizonou 1997 - Létající talíř v představě pozemšťanů – s-l1600 (4)UFO nad Arizonou 1997 - Lukeova letecká základna – FlickrjpgUFO nad Arizonou 1997 - Lukeova letecká základna – SkytameryUFO nad Arizonou 1997 - Lukeova letecká základna – TripSavvyUFO nad Arizonou 1997 - Mapa výskytu UFO – města Phoenix a Henderson – mapy googleUFO nad Arizonou 1997 - nevysvětlitelná tajemná světla na městem Phoenix – EnigmaPlus.czUFO nad Arizonou 1997 - Poloha Lukeovy letecké základny – jižně leží pohoří Sierra Estrella – mapy googleUFO nad Arizonou 1997 - Představa UFO – Phoenix New TimesUFO nad Arizonou 1997 - Světla nad městem Phoenix – 2 – AZCentral.UFO nad Arizonou 1997 - Světla nad městem Phoenix – AZCentral.UFO nad Arizonou 1997 - UFO nad městem Phoenix – youtubeUFO nad Arizonou 1997 - Vypálení světlic z letadel- youtubeUFO nad Arizonou 1997 - DVD PLANET STORE

V roce 2007 byl natočen film „Night Skies“ volně inspirovaný událostí ve Phoenixu. Zápletku rozvíjí směrem k tématice únosu do UFO „zlými“ mimozemšťany, který pro čtyři unesené skončí tragicky.

Před 39 minutami
Většina žen ještě stále nenosí tu podprsenku, která odpovídá jejich velikosti. Navíc většina žen nemá...
Před 2 hodinami
Před 121 lety (20. března 1898) zemřel ruský grafik a malíř Ivan Ivanovič Šiškin. Svému...
Dnes, 14:00
Chcete si dát jarní detox a hledáte i ty méně známé rady? Určitě nezkoušejte trik...
Dnes, 12:55
Jozef Kroner natočil 57 filmů, přes stovku televizních filmů a inscenací, 14 seriálů. Jeho celoživotní...
Dnes, 11:30
K útoku touto bojovou chemickou látkou na cestující tokijského metra došlo 20. března 1995. I...
Hana Benešová v Olomouci
Dnes, 10:00
První dáma, kterou lidi zbožňovali. I když odmítala novináře a lidé o jejím soukromí příliš...
Dnes, 09:35
Bydlení v hlavním městě je stále oblíbenější, o čemž svědčí nejenom budování mnohých nových projektů....
Dnes, 08:00
Kdo by jako dítě nechtěl mít doma koně, lva, tygra, slona nebo žirafu? Nebo rovnou...
Včera, 17:30
Nestává se často, aby letadlovou loď málem potopilo jediné nepřátelské letadlo. USS Franklin měla mimořádnou...
Včera, 16:00
Podle průzkumu více než dvě třetiny řidičů zažily v posledních pěti letech technický problém, kvůli...
Reklama