V pražských klubech je nabito! Vystoupí Jan Spálený, Merta i Kočičková. V Malostranské besedě se zavzpomíná na Petra Kalandru

6.3.2018
Fefík
Další fotky

Úterý 6. března

V břevnovském kulturním centru Kaštan vás ve 20 hodin čeká Jan Burian a jeho kulturní ozdravovna.

Bubenečský Slamník je ve stejný den rezervován pro kapelu Byl pes.

Jan Kopečný je úspěšný muzikálový herec. Jakou roli si v dětství vysnil?

Středa 7. března

Balbínova poetická hospůdka se těší na Jana Spáleného a Amatérské sdružení profesionálních muzikantů a jejich příznivce. Začátek je ve 20 hodin.

A v Kaštanu se vám ve stejný čas ukážou Zuby nehty.

Hudební podniky, kde se psala historie divoké České republiky 90. let. Znáte je?

Čtvrtek 8. března

Vagon na Národní třídě uvádí od devíti nepřehlédnutelnou postavu české hudební scény Martina Krause a Krausberry, tentokrát ve velké partě.
A ve starém libockém hostinci U Holečků zahraje od sedmi k poslechu a tanci Pepa Pilař a jeho Klasici, můžete vyvést přítelkyni či manželku, když je to MDŽ.

Pátek 9. března

Malostranská Beseda, která tento týden oslavila 150 let trvání svého spolku, bude v pátek vzpomínat na Petra Kalandru. Uzenej večer přímo pro něj začne v půl deváté.

Petr Kalandra (1950 – 1995 v Praze) byl český hudebník, kytarista, hráč na foukací harmoniku a skladatel. Působil ve skupinách Marsyas, ASPM, Blues Session. Byl vyhledávaným studiovým hráčem, nazpíval také písně pro film Tankový prapor.
V roce 1964 ještě jako dítě vystupoval v televizním pořadu Hledáme písničku pro děti. S rodiči žil v Tunisu, ve Francii a v USA. To výrazně ovlivnilo jeho pozdější hudební tvorbu.
V 70. letech hrál společně s mnoha hudebníky, např. Zuzanou Michnovou, Jaroslavem Hutkou, Vladimírem Mertou, Janem Hrubým nebo Vladimírem Mišíkem.
Jeho smrt v září 1995 v Ústřední vojenské nemocnice v pražském Břevnově způsobilo naprosté selhání organismu, poté, co se v nemocnici vzpamatovával z pádu, při kterém si zlomil několik žeber. Pochován je v neoznačeném hrobě na hřbitově v pražském Bubenči.

Praha na začátku devadesátek: Rozjížděli to Stouni, vznikaly legendární kluby a připojili jsme se oficiálně na internet

V Balbínce se po 20. hodině chopí kytary písničkář Vladimír Merta.

Jiný písničkář, Karel Vepřek, v literární kavárně v Řetězovce uvede své nové CD.

Na Slamníku se s pracovním týdnem rozloučí kapela Mazec. Ve zdejším výčepu vám můžeme ke konzumaci doporučit „hruštičku“, udělá vám dobře v krku a můžete si pak bez problémů s kapelou i zazpívat.

A v žižkovském Kainu zahraje od osmi Pražský výtěr.

Sobota 10. března

Tip na sobotu je jen jeden – Malostranská Beseda, 20.30: Ester Kočičková s Lubošem Nohavicou.

První Československý beatový festival se konal v Praze před půl stoletím. Jak získal od soudruhů svazácké razítko?

Neděle 11. března

Malostranská Beseda přivábila na své pódium plachého písničkáře Vaška Koubka.

Václav Koubek (* 1955 v Brně) je písničkář a harmonikář, spisovatel, herec a režisér. Od roku 2002 pořádá republikový celoroční festival písničkářů Hudební sklepy v jihočeských Chotěmicích.
Vyučil se v oboru jako tiskař, poté studoval na vysoké škole strojní v Liberci, kterou úspěšně ukončil v roce 1981. Jako strojní inženýr se podílel na standardizované konstrukci tzv. eurolahve. Působil také jako zemědělský pracovník, kdy pásl skot, což je legendární kapitola jeho života, o které velice rád vypráví. V následujících letech byl asistentem střihu v Československé televizi a ve filmovém studiu Barrandov. V letech 1980-83 byl zaměstnán v Hanáckém divadle v Prostějově, 1984-87 v Ústředním loutkovém divadle v Praze, kde působil jako herec, scénárista a autor hudby. Natočil i několik autorských filmů Velká cesta do Afriky). Vytvořil hlavní postavu ve filmu Zvířata ve městě, hrál také ve Vojnárově Cestě pustým lesem nebo ve výpravném seriálu Já, Mattoni. Napsal také pár knížek, například Teď je to čistý a povídky Vesnické, Hospodské, Trpké a Karí.

FOTO: Pražské kluby od 6. března

Pražské kluby od 6. března - Jan Spálený a ASPMPražské kluby od 6. března - Petr KalandraPražské kluby od 6. března - Petr KalandraPražské kluby od 6. března - CD Karla VepřekaPražské kluby od 6. března - Ester Kočičková
Další fotky
Pražské kluby od 6. března - Pražský výtěrPražské kluby od 6. března - Vašek KoubekPražské kluby od 6. března - Pražský Ukulele Band – Honza RottaPražské kluby od 6. března - Pražský Ukulele Band – tři Bílé vrány

Pěkný koncert je také v Balbínce – v osm hodin se sejde Pražský Ukulele Band. Nejspíš se ukáže i jejich japonské pěvecké trio, takzvané Bílé vrány, jen nemůžeme stoprocentně zaručit, že budou opravdu tři, každou chvíli některá odlétá domů na východ.

 Nepřehlédněte