Sedlčanům hrozí, že přijdou o dotaci na dopravní terminál

9.2.2018
Ondřej Hudec
Další fotky

Sedlčany přitom musejí stavbu financovanou z 90 % z Integrovaného regionálního operačního programu dokončit ještě letos, jinak hrozí, že přijdou o dotaci. Pokud by se tak stalo, musely by terminál vybudovat z vlastních peněz, a to nejspíš v okleštěné podobě. „Nelze předpokládat, že výzvy na dopravní terminály budou ještě pokračovat,“ upozornil Hölzel.

Hermelín v Sedlčanech končí a stěhuje se na Vysočinu. Co bude se značkou Sedlčanský?

Tendr se musí zopakovat

Do tendru se přihlásily čtyři firmy, nejnižší nabídku podala společnost Chládek & Tintěra. Výběrové komisi se ale navržená cena 45,6 milionu korun zdála příliš nízká, některé položky podle ní nebyly proveditelné a nebyl u nich kalkulován zisk. Proto dalo město přednost sdružení firem Sládek Group a Pohl, které nabídlo cenu 53,2 milionu korun. Zbylé dvě firmy chtěly terminál vybudovat za 56,9 milionu, respektive 59,3 milionu Kč.

Firma Chládek & Tintěra se obrátila na antimonopolní úřad, který však podle místostarosty věcnou stránku neřešil. Městu vytkl, že mu nedodalo dokumentaci firem, které skončily na třetím a čtvrtém místě, a nařídil výběr zopakovat. Radnice tak chce učinit co nejrychleji, aby mohly stavební práce začít co nejdříve.

Mezinárodní hudební festival Sukovy Sedlčany začne již v březnu

Projekt počítá s výstavbou odbavovací haly pro autobusové nádraží, sociálního zařízení a zastřešením nástupiště. Součástí je i instalace informačních cedulí nebo propojení s cyklostezkami a ostatní veřejnou dopravou.

Dopravní terminály budují i další středočeská města. V minulosti přesunuli autobusové nádraží blíž k vlakovému v Berouně, podobné projekty připravili i v Kolíně, Benešově nebo Sázavě.

ČTK

FOTO: Sedlčany

Sedlčany - Sedlčany – náměstíSedlčany - Sedlčany,_radniceSedlčany - Sedlčany – náměstí TGMSedlčany - Sedlčany, OD RozvojSedlčany - Sedlčany, OD Rozvoj
Další fotky
Sedlčany - Sedlčany, OD RozvojSedlčany - Sedlčany, OD RozvojSedlčany - Sedlčany, OD Rozvoj


Nepřehlédněte