• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Vědní disciplína v době Československa. Zdeněk Rejdák a psychotronika

  7.11.2019
  Karel Dudek
  Další fotky

  Život vyžaduje energii. Člověk není výjimkou. Přijímáme potravu, spalujeme ji při metabolických procesech a myslíme. I myšlení vyžaduje energii, projevuje se třeba tím, že rozechvěje ručičku přístroje EEG. A jako každou energii, i tuhle nemůžeme zničit, pouze ji přeměnit do jiné formy. Třeba tím, že ji změníme v čin. Nebo se jen tak zasníme a relaxujeme v klidu a tichu. Jsou však tyto hmatatelné a zjistitelné formy energie to jediné co existuje? Nemohou se nějaké zlomky z toho, co získáváme, ukládat kamsi do temného zákoutí mysli a občas o sobě dávat vědět?

  Parapsychologie či psychotronika. Nestojí proti současné vědě a poznání. To už nám říká ta řecká předpona – para. Znamená ležící vedle, souběžně. Ze školy si pamatujeme zapojení elektrických článků do série a paralelně. Z kosmologie termín paralelní vesmíry.

  A co parapsychologie, či přesněji psychotronika? Telepatie, telekineze, telegnose? Virgule? Psychotronika je velmi rozsáhlé pole. Od šedesátých do devadesátých let minulého století byl tento obor považován za vědeckou disciplínu a vzniklo několik výzkumných pracovišť. Po roce 1989 byla tato pracoviště zrušena.

  Hypnóza, vesmírná léčivá energie a doteky Matrixu

  V letech sedmdesátých projevovala upřímný zájem o výzkum těchto fenoménů i obávaná STB. Tentokrát nikoliv kvůli tomu, aby výzkumníky těchto pracovišť jakkoliv šikanovala, ale z čistě pragmatických důvodů.

  Taková telegnose, jasnovidnost, to by bylo něco. Odhalit, co se stane, nač nepřítel režimu myslí. Dnes se tomu možná mnozí zasmějí, ale tehdy to bylo myšleno naprosto vážně. Zájem projevila i armáda. Umíte si představit, jak na váš myšlenkový pokyn nepřátelské vojsko odhodí zbraně? Jen tak na okraj, zájem o tyto možnosti projevují některé supervelmoci dodnes.

  Chcete se cítit duševně i tělesně lépe. Meditujte!

  Zakladatelem psychotroniky byl v Československu PhDR. Zdeněk Rejdák CsC, (7. 11. 1934). Jednalo se o parapsychologii, ale panu profesorovi se tento termín nelíbil, a tak vznikla psychotronika. Jeho vědecká kariéra začala v roce 1967. S Františkem Kahudou, který by si zasloužil samostatný příspěvek, pracoval od roku 1973 v Psychoenergetické laboratoři na VŠCHT, a později na podobném pracovišti lékařské fakulty UK. Nečekejte žádné půlnoční seance při svíčkách, kdy se přítomní dotýkají prsty, a společně se vyvolává duch mrtvého dědečka, aby už konečně řekl, kam zašantročil svoje vkladní knížky. Žádné karty nebo kávová sedlina.

  FOTO: Zdeněk Rejdák a psychotronika

  Zdeněk Rejdák a psychotronika - ilustraceZdeněk Rejdák a psychotronika - psychotronikaZdeněk Rejdák a psychotronika - Zdeněk RejdákZdeněk Rejdák a psychotronika - František KahudaZdeněk Rejdák a psychotronika - Kniha o telepatii
  Další fotky
  Zdeněk Rejdák a psychotronika - kniha o paranormálních jevechZdeněk Rejdák a psychotronika - další knihaZdeněk Rejdák a psychotronika - Bludné balvany

  Naprosto seriózní výzkum pomocí toho nejmodernějšího, co tehdejší věda a měřící technika poskytovala. Byli to vědci, nikoliv šarlatáni. Opakované pokusy měly potvrdit jejich domněnky, nikoliv pusté výmysly. I vědci jsou však jen lidé, a někteří z nich jsou velmi rádi, když nějaký zásah zvenčí zlikviduje jejich konkurenci. Svoji radost potom zakryjí vznešenými vyjádřeními o pavědeckém přístupu jejich kolegů, ale ve skutečnosti jde jenom a jenom o peníze. A o uraženou ješitnost. Profesor Rejdák se podobného ocenění také dočkal, nicméně ke vzteku svých odpůrců se zachoval jako gentleman, a udělený Bludný balvan s noblesou věnoval jeho dárci. Zemřel na Štědrý den v roce 2004.

     Nepřehlédněte