Velké Popovice daly kamionům dočasnou stopku

2.10.2018
Jan Štoll

Tomuto předcházela žádost obce Velké Popovice a obce Kunice o vydání stanovení úpravy provozu na výše uvedených komunikacích, spočívající v umístění dopravních značek zajišťujících omezení průjezdu nákladní dopravy včetně návěsových souprav. Důvodem této žádosti bylo zajištění bezpečnosti silničního provozu.

„Vedení obce Velké Popovice nechalo vypracovat studii situace průjezdu nákladní dopravy Masarykovou ulicí, ze které vyplývá, že v uvedené oblasti nemá silnice potřebnou šířku pro průjezd nákladních vozů a návěsových souprav,“ uvedl místostarosta Libor Vejvara.

Nákladní vozy při průjezdu zatáček obloukem zasahují do protisměru a dochází tak k nebezpečným situacím. Nebezpečnost celého úseku zvyšuje pohyb chodců, kteří chodí po krajnici vozovky. Protože navržená úprava odpovídá zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a byla splněna zákonná podmínka pro vydání opatření obecné povahy, kterou je předchozí projednání s příslušným orgánem Policie ČR, bylo vydáno výše uvedené opatření obecné povahy.

„I když se prozatím jedná o přechodné úpravy provozu, uděláme vše pro to, aby se toto přechodné opatření změnilo na trvalé,“ dodal Vejvara.

Zlatá krev. Vzácným typem krve disponuje pouze 43 lidí na světěNepřehlédněte