Víkend a vinobraní. Jaké máme v Praze možnosti?

11.9.2020
Fefík

Vinohradské vinobraní

Dvoudenní veselí započne po celé Praze 3 v pátek 11. září v 14 hodin a bude trvat do sobotního večera. Na návštěvníky čeká pět lokalit.

Koštovat se letos bude v těchto lokalitách:

Trhy na Jiřáku – Vinařství Suský, Gréger, Helena, Gertner, Veverka, Jaštík, Šalša, Janásovi, V&M Zborovský a možná Slovinská vína

Kostnické náměstí – Vinařství Mikulica, Říha, Sadílek, Maděryč, Dr. Leimbrock

Prague Central Camp – Vinařství Vajbar, Hrabal, Raddeck, Schuckert , Vin Bio

Pod Žižkovskou věží – Vinařství Chateau Mělník, GALA Vinařství Bavory, Vinařství Beneš, Hrozínek, Hrabal, Pflüger, Gorghi Tondi, Reisten

Žižkov Beer Garden – Vinařství rodiny Machových, Vajbar, Spielberg, Šterberg, Sonberk

Trojské vinobraní

Začne to v sobotu 12. září v 11 hodin. Na rozdíl od minulých ročníků Trojského vinobraní je vstup možný pouze s předem zakoupenou vstupenkou. Vstupné je jednotné: v předprodeji 100 korun, děti do 6 let jdou zadarmo. Letos poprvé je možné zakoupit vstupenku elektronicky, a protože tomuto způsobu dává trojská radnice přednost, je větší počet vstupenek vyhrazen pro tento způsob prodeje. Můžete zakoupit maximálně 6 vstupenek.

Vstupenku v předprodeji bude možné zakoupit i v pokladně Trojského zámku v jeho otvíracích hodinách. Pokud se do dne konání vinobraní nevyprodají, bude je možné je koupit v den akce od 11 hodin přímo u brány Trojského zámku za cenu 150 kč.

Celé vinobraní je pojato v sousedském duchu a proběhne pouze na severním nádvoří Trojského zámku tak, jak to zažili pamětníci. Prezentovat se budou trojská vinařství – Salabka, Jabloňka, Trojský sklep a se svým panenským vínem se předvede také podnik Zdeňka Zilvara se svojí vinicí nad Popelářkou.

Pražské hudební scéna: Hlas na roztrhání, Burian uzdravuje, Prokop kope za jedenáctku

Kromě vína a burčáku si u dvou stánků budete moci koupit také občerstvení. Program je uzpůsoben komornějšímu pojetí, vystoupí Lidová muzika Osmikráska, kapela Staropražští pardálové, písničkář Mirek Paleček a jako každý rok soubor Slovácký krúžek. Nebude chybět ani program pro děti v zahradě organizovaný MŠ Rozárka a oblíbené malování na obličej. V oranžérii proběhne výtvarný workshop s lektorkami GHMP.

Vinobraní u svaté Kláry, které mělo být v botanické zahradě v sobotu a v neděli, je zrušeno.

Vinobraní u Karla Boromejského

Už posedmé se koná tradiční Vinobraní v klášteře sv. Karla Boromejského v Řepích. V neděli 13. září od  14 hodin na vás čeká v zahradě domova kulturní program, stánky s občerstvením, domácími výrobky, aktivity pro děti i dospělé, jako třeba burčpong, malování na obličej, skákací hrad a podobně. Kulturu obstarají Jožka Šmukař a cimbálová muzika, zpěvačka a herečka divadla Semafor Kamila Kopáčková, Cimbálová muzika sourozenců Holubových s Jiřím Žigmundem a Folklorní soubor Lučinka.

FOTO: Pražská vinobraní 2020

Pražská vinobraní 2020 - 1 víno DSC06414Pražská vinobraní 2020 - 2 p3Pražská vinobraní 2020 - 3 trPražská vinobraní 2020 - 4 troPražská vinobraní 2020 - 5 np2
Další fotky
Pražská vinobraní 2020 - 0 vinobran řepská 17

A dál?

Komorní vinobraní na Grébovce by se mělo odehrát 19. a 20. září mezi 12. a 22. hodinou.

Svatováclavské vinobraní v Richterově vile při Starých zámeckých schodech je v plánu na 26. září mezi 11. a 19. hodinou.Nepřehlédněte