Zemanův sympatizant provozuje e-shop, který je rekordmanem v počtu stížností u České obchodní inspekce

vevio.cz, podvodný e-shop, ČOI

Zemanův sympatizant provozuje podezřelý e-shop s oblečením, který zřejmě okradl stovky důvěřivých zákazníků. Robert Čabla, který podle obchodního rejstříku stojí za firmami provozujícími internetový obchod Vevio.cz, totiž kandidoval za Stranu práv občanů do zastupitelstva ve Slaném. Nakonec byl z kandidátky odvolán.

Zákazníci si objednali a zaplatili zboží přes internet na Vevio.cz. Objednávka však nepřišla ani do 40 pracovních dní. To je doba, do které prodejce garantuje zboží dodat. Komunikace s prodejci není možná, neboť hrají mrtvého brouka a na emaily nereagují. Vyhozené peníze. Podobných nespokojených negativních recenzí a stížností na adresu tohoto e-shopu jsou už tisíce.

Středočeský kraj schválil dotaci 750 tisíc na pomoc podvedeným klientům H-Systemu

Tento obchod je nechvalně známý i pro Českou obchodní inspekci (ČOI). „Vůči Vevio.cz vedeme od září 2019 více než 220 stížností od zákazníků. Což je absolutní „rekord“ v počtu podání na jednoho internetového prodejce,“ sdělil pro Náš REGION mluvčí ČOI Jiří Fröhlich, a dodal: „Míra četnosti podání spotřebitelů přesahuje dosud běžné standardy a počet podání na Vevio.cz je zcela mimořádné. Spotřebitelé si nejčastěji stěžují na nedodání zboží, nemožnost odstoupit od kupní smlouvy, doručení jiného než objednaného zboží a nekomunikaci prodejce v případě potíží.“

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

Nespokojení či podvedení klienti na internetu ale nemají podle ČOI příliš mnoho možností, jak dojít lehce ke spravedlnosti. Soudní cesta žalobou je zdlouhavá s nejistým výsledkem. „S ohledem na změnu, kdy není pro spotřebitele zcela zřejmé, kdo je provozovatelem/prodávajícím (změna vlastníka – nově ROPETA LTD v Manchesteru) znamená pro spotřebitele obtížnější vymahatelnost práv,“ vysvětlil Fröhlich. Změny majitelů a přejmenovávání firem jsou jednou z taktik nespolehlivých obchodníků, jak zmást spotřebitele a ztížit mu cestu k případnému vrácení peněz.

Farmáři na trzích špatně skladují potraviny, zjistila kontrola

Jednou z variant, jak zkusit získat peníze za nedodaný výrobek zpět, je využití možnosti chargeback při platbě kartou. „V praxi to znamená oslovit svoji banku a zažádat o vrácení částky placené kartou zpět na účet. Spotřebitel na chargeback sice nemá výslovný právní nárok, ale zkušenosti Evropského spotřebitelského centra při České obchodní inspekci ukazují, že banky ho často provádějí pro své klienty dobrovolně,“ radí mluvčí ČOI.

vevio_cz
Česká obchodní inspekce (ČOI) u e-shopu Vevio.cz registruje nejvíce stížností od spotřebitelů za poslední půl rok. Provozovatel je tak rekordmanem v počtu negativních zákaznických recenzí. Za firmou, která obchod provozuje, stojí muž, který kandidoval ve Slaném za Zemanovce.
(Náš REGION)

Provozovatelem e-shopu Vevio.cz byly postupně společnosti Beast, s.r.o., která se přejmenovala na Aurora Ignite Devine & Co s.r.o., nebo ropeta LTD – Czech branch, odštěpný závod. Ve všech společnostech figuruje Zdeněk Čabla a jeho syn Robert Čabla. Oba dva jsou politicky angažovaní. Čabla st. kandidoval neúspěšně v roce 2018 za ČSSD do zastupitelstva ve Slaném. Jeho syn Robert kandidoval v tomtéž roce ve Slaném také, ale za Stranu práv občanů, které vděčí současný prezident Miloš Zeman za vynesení na Hrad.

Bomba u soudu. Policie evakuovala městský soud kvůli výhružnému anonymu

Případem poškozených e-shopem Vevio.cz se již zabývají kriminalisté. Trestní stíhání zatím nebylo zahájeno, věc je ve fázi prověřování. „Nějaké úkony v té věci prováděli kolegové z Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje,“ potvrdil pro Náš REGION mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.

Server Vevio.cz ani Robert Čabla dosud na dotazy redakce z ledna neodpověděl.

Berounští kriminalisté vyšetřují podvodné pronajímání bytů

Zákazníci, kteří se cítí být podvedeni provozovatelem Vevio.cz, by proto neměli váhat s podáním případného trestního oznámení, aby měla policie co nejvíce důkazů. Spekuluje se, že si provozovatel mohl okrádáním důvěřivých zákazníků přijít v krátkém čase na desítky až stovky milionů korun.

Babiš lže a je protikladem příkladu. Do ANO už bych nevstoupila, vyčítá si exprimátorka Krnáčová

Čtvrt milionu pro lounské radní. Za prodej pozemků a „obílení“ černé stavby?

Nejdražší kluziště v ČR je v Lounech. Stálo téměř 9 milionů a nachází se před divadlem

Včera, 16:38
Zbyly nám oči pro pláč a smysl pro humor. Vybrali jsme pro vás ukázku z...
Včera, 16:00
Dovolená v zahraničí letos zřejmě vyjde málokomu. To není škodolibost, nýbrž konstatování holého faktu. Netřeba...
Včera, 14:00
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
Včera, 14:00
Aby příloha k řízku či sekané nechyběla, oloupeme a uvaříme brambor více. Zbudou a je...
Včera, 13:11
Krásný, zdravý a zářivý úsměv je zřejmě snem nejednoho z nás. Prvním krokem k jeho...
Včera, 10:00
Otázka pogromů a honů na Židy se proplétá historií jako červená nit. Největší zásah do...
Včera, 09:03
Od pondělí 25. května se uvolnila další z řady protikoronavirových opatření. Mezi to patří také...
bezinky
25.5.2020
Před lípou smekni, před bezem klekni, říká stará pověra. Bezinky nám teď pokvetou, zpracovávat se...
25.5.2020
Hrady a zámky otevřely své brány návštěvníkům. Landštejn v srdci České Kanady si pospíšil, návštěvníkům...
25.5.2020
Na začátku pandemie řediteli finančáku pro Prahu 10 J. M. zakázali nadřízení zavřít úřad kvůli...
25.5.2020
I přesto, že její herecká kariéra na stříbrném plátně byla složena z vedlejších rolí, zanechala...
Reklama