Žena je ve 37 letech čtyřnásobnou babičkou!

13.8.2022
Simona Knotková

Zatímco někteří ve 37 letech teprve začínají zakládat rodiny, Britka Kelly Jakson je v tomto věku už čtyřnásobnou babičkou! Cizí lidé jí to nevěří a pletou si ji s matkou vnoučat.

Kelly Jackson poprvé rodila v 15 letech. Dvojčata Jade a Jasmine (21) následovali chlapci Harry (14), Jasper (8) a Zachary (5). V jejích šlépějích šly také obě dcery a již v brzkém věku se staly matkami. Jade porodila dceru (4) a syna (3), Jasmine má syna (2) a tříměsíční dceru.

Babička se provdala za 24letého muže. Nyní si chtějí pořídit dítě

Neobvyklé věky mezi rodinnými členy i skutečnost, že Kelly vypadá mladší, než ve skutečnosti je, jsou důvodem, že cizí lidé jsou obvykle zmatení. Problém nastával hlavně tehdy, když Kelly vyzvedávala ve školce svého syna a zároveň vnuka.

„Lidé mě neustále zaměňovali za matku mých vnoučat nebo si mysleli, že jsem kamarádka či sestra své dcery. Taky se mě už ptali, kam chodím na botox, protože nevypadám jako babička. Na jednu stranu je to milé, na stranu druhou si připadám, jako bych byla v akváriu a všichni mě pozorovali, což ve mně vyvolává celkem úzkost,“ vypráví.

S dcerami má díky malému věkovému rozdílu velmi blízký vztah. Přesto pro ni bylo šokem, když se dozvěděla, že se ve 33 letech stane babičkou. V té době sama měla teprve čtyřdenní dítě. „Seděla jsem tehdy na pohovce se svým synem, když mi Jade řekla, že je těhotná. Sama jsem byla mladou rodičkou a jak bych mohla být rozzlobená, že se moje rodina rozrůstá? V ten moment jsem přesto byla v šoku,“ vzpomíná.

I když je to někdy náročné, na své situaci by prý nic neměnila. Je názoru, že společnost by měla změnit pohled, jakým se dívá na mladé matky. „Je to zastaralé stigma, mladé matky mají mnohem víc energie. Závidím svému mladšímu já, ale zároveň nechápu, jak jsem mohla zvládnout v patnácti péči o dvojčata, i když to bylo mnohem jednodušší než mít syna po třicítce. Když jste mladší, nemáte obavy a tolik se nestresujete. Dřív jsem to prostě brala tak, jak to je, nevnímala jsem, že je to těžké,“ vyjmenovává výhody mateřství v raném věku.

Žena se ve 34 letech stala babičkou

Ani ona, ani její dcery už žádné další děti neplánují.

Zdroj: Metro.co.ukNepřehlédněte