• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Žena se loni sprchovala jen 37krát! „Jsem díky tomu čištější,“ překvapuje

  3.1.2023
  Simona Knotková

  Lide na sociálních sítích na sebe dokážou prásknout ledacos. Třeba i to, že hygieně holdují méně, než se od nich ve společnosti očekává. To může rozvířit vášnivou debatu a kontroverzi stejně jako v případě tvůrkyně lechtivého internetového obsahu Aelly.

  Bývalá hvězda OnlyFans zveřejnila na svém Twitteru statistiku z mobilní aplikace, díky které se její sledující dozvěděli, kolikrát v roce 2022 byla venku, pracovala, s někým spala, pila alkohol nebo se vyprazdňovala. Uživatele však nejvíce zaskočila kolonka o počtu sprchování. Podle ní navštívila Aella sprchu za celý loňský rok pouze 37krát. A než si statistiku vyhledáte sami – ano, číslo je menší než počet postelových hrátek (63) či používání toalety pro delší účely (194).

  Žena se sprchuje jenom dvakrát týdně. „Jsem nechutná?“ ptá se ostatních

  „Tak tohle je naprosto šílené číslo. Já sama se sprchuju dvakrát denně, v létě i třikrát, stejně jako ve dnech, kdy mám toho hodně,“ reaguje například jedna žena. „37 sprch? I náhodný vandrák z ulice se sprchuje víc než ty,“ je zděšený jiný uživatel.

  Aella všem kritikům oponuje paradoxním vysvětlením: Méně se sprchuje právě pro to, aby byla čistější a nezapáchala. „Nechci si narušit přirozený mikrobiom své pokožky. Kdybych se sprchovala častěji, smrděla bych,“ píše.

  K jejímu neotřelému postoji se prý váže zkušenost ze stanování. Když se po několika dnech bez sprchy omyla mýdlem, na další den si všimla, že je cítit hůř než po návratu z táboření.

  „Nepřekvapilo by mě, kdyby sprchování fungovalo stejně jako mytí vlasů. Když si kdokoliv přestane denně umývat vlasy, první jsou odporné a mastné, ale po nějaké době se tomu vaše tělo přizpůsobí,“ vysvětluje Aella v dalším příspěvku.

  Mnoho lidí se neumí sprchovat. Nepatříte mezi ně?

  Dodává, že používá bidet a pravidelně si také omývá vodou podpaží a intimní partie, ačkoliv u toho nepoužívá mýdlo. Mnoha lidem její obhajoba přesto nestačí a jejími hygienickými návyky jsou znechucení. Co si o tom myslíte vy?

  Zdroj: Twitter  Nepřehlédněte