• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Zloději kradli nářadí, škody jdou do desítek tisíc

    15.3.2019

    Policisté z okrsku Praha Jih řeší dvě krádeže nářadí. Škody přesáhly 60 tisíc korun. V jenom případě šlo o vloupání do užitkového vozu Citroen, ve druhém případu si zloději našli cestu do skladu nařadí a materiálu pro stavbu rodinného domu.

    Ke vloupání do vozidla značky Citroen Berlingo mělo podle informací policie dojít 27.2.2019  v době mezi 18:30 a 06:50 hodin. Auto bylo zaparkováno v ulici U Elektrárny ve Vraném nad Vltavou. „Pachatel po rozbití skla u dveří vnikl do vozidla a následně odcizil , vrtačky, brusky, okružní pilu a další nářadí,“ uvedla k případu policejní mluvčí Jana Dětská. Majiteli zloděj způsobil škodu ve výši 44 500 korun. Podle policie hrozí pachateli obvinění z přečinu Krádež a dva roky za mřížemi.

    Druhý případ se odehrál v obci Popovičky. Tady se neznámý pachatel mezi 2 .a 3. březnem vloupal do garáže u stavby rodinného domu, která slouží jako sklad materiálu a nářadí. Dovnitř se dostal přestřižením dvou třmenů kovových petlic na provizorních vratech z OSB desek. „Odtud následně odcizil elektrocentrálu, svářečku, svářecí kuklu, úhlovou brusku, elektronické ovládání k vratům a roletám a 20m kabelu,“ dodala Dětská. Svým jednáním měl zloděj způsobit škodu za více než 16 000 korun.

    Frýba dostal dárek k narozeninám. Dejvická nádražka zatím přežije!



    Nepřehlédněte