• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Známe 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně

  6.11.2017
  Soňa Brunnerová
  Další fotky

  Nestihli jste navštívit hrady a zámky mimo sezónu? Nevadí, mnoho památek v okolí Prahy své brány otevře i v zimě.

  Okresy Praha – západ a Praha – východ

  Hrad Okoř je přístupný do konce listopadu o víkendech od 10 do 16:30. Do konce roku se tam již žádná akce nekoná.

  FOTO: Známe 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně

  Známe 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - Brandýs_nad_Labem_-_zámekwikiZnáme 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - Zámek VeltrusyZnáme 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - Zámek NelahozevesZnáme 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - OkořZnáme 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - Zámek_Mělník
  Další fotky
  Známe 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - Karlštejn_5wikipediaZnáme 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - Zámek_Berchtold_15wikiZnáme 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - KřivoklátZnáme 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - Hrad KokořínZnáme 10 středočeských památek, které nezavírají ani po sezóně - Zámek_Mníšek_pod_Brdy_09wikipedia

  Zámek Brandýs nad Labem můžete mimo sezónu navštívit o víkendech od 10 do 16 hodin. Minimální počet osob na prohlídku je pět.

  Poznejte šest nejkrásnějších starých vil na Praze 6. Víte, jak vypadají dnes?

  Soukromý Zámek Berchtold, který se nachází v obci Vidovice nedaleko Mnichovic, si můžete prohlédnout celoročně. Můžete absolvovat prohlídku zámku nebo navštívit Dětský ráj, což je zámecký park s miniaturami zámků a hradů. „Klasické prohlídky jsou momentálně na objednání pro velké skupiny. Pokud návštěvníci přijedou třeba jen ve dvojici, tak si zámek mohou prohlédnout také bez průvodce s tištěnými materiály. Mimo sezónu je také snížené vstupné, jak do zahrady Dětský ráj, tak do zámku. V přízemí je malé veřejné vesnické muzeum, které je veřejně přístupné každému zdarma,“ uvádí paní Růžičková ze zámku Berchtold.

  Adventní akce na zámku Berchtold: Pro rodiče a děti je na sobotu 2. prosince naplánována událost Zvonkový průvod a Mikulášská nadílka s čertíky a anděly.

  Bony a klid nebo Obecná škola. Víte, kde se tyto filmy natáčely?

  Berounsko a Rakovnicko

  Státní hrad Karlštejn je otevřen i mimo sezónu. Do 12. listopadu ho můžete navštívit celý týden kromě pondělí. Od 13. listopadu do 22. prosince se Karlštejn otevírá v sobotu a neděli. Otevřen bude také během státního svátku 17. listopadu. Navštívit ho můžete od 26. prosince do 7. ledna každý den. Otevírací doba je vždy od 10 do 15 hodin. Po zbytek ledna bude hrad Karlštejn uzavřen.

  Advent 201 7 na Karlštejně: Tradiční vánoční koncert „Štěpánské koledování“ v podání vokálně instrumentální skupiny CHAIRE z Příbrami pod uměleckým vedením pana Josefa Krčka. V letošním roce vystoupí CHAIRE spolu s chrámovým sborem CODEX TEMPORIS z kostela sv. Jakuba v Příbrami. Koncert se koná 27. prosince od 19 hodin.

  Středočeské památky navštívily statisíce lidí. Nejvíce láká Karlštejn

  Zámek Mníšek pod Brdy má dva prohlídkové okruhy, které se týkají První republiky. Do konce roku ho můžete navštívit do 17. prosince. O víkendech a státních svátcích je otevřen od 10 do 15 hodin, od úterý do pátku se prohlídky konají od 10 do 12:30 hodin.

  Advent 2017 v Mníšku pod Brdy: V sobotu 2. prosince se tu koná Mikulášská nadílka pro děti. „Na zámku v Mníšku pod Brdy se v sobotu 2. 12. opět můžete těšit na peklo i nebe, na čerty i anděly, na Mikuláše a nadílku ve sklepení zámku. Tentokrát nás ale čeká novinka, protože vše bude probíhat v jiných prostorách než v minulých letech. Nechte se překvapit. Rodiče mohou pro své ratolesti připravit podepsaný balíček laskomin, vitamínů, uhlíků nebo brambor a nadílku donést, Mikuláš si pro ní pošle posly, kteří ji v pořádku doručí,“ stojí na oficiálním webu státního zámku.

  Berounsko je ráj filmařů. Točil se tu oceňovaný seriál Pustina i Limonádový Joe. A co dalšího?

  Hrad Křivoklát je otevřen mimo sezónu mezi 10. a 15. hodinou o víkendech. Návštěvníkům je hrad otevřen denně od 27. do 31. prosince. Bude otevřen také o víkendech 6. a 7. a 13. a 14. ledna v čase mezi 11. a 14. hodinou. Následně bude do konce ledna uzavřen. Od začátku února do konce března Křivoklát můžete navštívit o víkendech od 11 do 14 hodin.

  Advent 2017 na Křivoklátu: O víkendech 9. a 10. a 16. a 17. prosince se tu bude konat akce Královský advent na hradě Křivoklát. Nebudou chybět tradiční adventní trhy ani pestrý program na I. Nádvoří.

  Vánoční strom pro Prahu roste u Berounky. Podívejte se, jak vypadá, v naší galerii

  Mělnicko a Kokořínsko

  Barokní zámek Veltrusy je otevřen i mimo sezónu. Prohlídky interiéru tu probíhají do 17. prosince od 11 do 15 hodin, následně bude zámek až do konce ledna uzavřen.

  Advent 2017 ve Veltrusích: V sobotu 25. listopadu se na zámku bude tvořit. 2. prosince tu bude hrát Sváťovo Dividlo a nebude chybět ani mikulášská nadílka a 17. prosince se můžete těšit na Živý betlém a vánoční pohádku.

  Jak šel čas: Podívejte se, kde sídlil Heydrich, a kde Abrhám marně vyhlížel autobus

  Renesanční zámek Nelahozeves je mimo sezónu uzavřený, ale můžete si v něm objednat skupinovou prohlídku. Pokud ho chcete navštívit, máte příležitost během tradičních Adventních slavností o víkendu 25. a 26. listopadu.

  Hrad Kokořín je mimo sezónu přístupný po dohodě se správou hradu.

  Zámek Mělník si můžete prohlédnout i mimo sezónu každý den od 9:30 do 16:30.

  Nejkrásnější středočeské výhledy. Znáte je všechny?  Nepřehlédněte