Zoologická a botanická zahrada Plzeň láká na květy rostlin z jižní polokoule

23.1.2022
Andrea Jančová

Plzeňská zoologická a botanická zahrada zve návštěvníky na netradiční podívanou, tentokrát do své botanické části. V expozici Svět sucha, dříve známé jako Sukulentní skleník, začaly vykvétat rostliny z jižní polokoule. Právě v tomto období jsou rostliny v Austrálii, Chile nebo na Novém Zélandu v plném květu. A aby si tuto krásu užili i návštěvníci plzeňské zahrady, jsou letos vůbec poprvé přes zimu rostliny vystaveny.

S mnoha těmito druhy se lze setkat v letní sezoně ve venkovních expozicích, zimu však vždy trávily ve vytápěných zásobních sklenících. Postupně, tak jak budou vykvétat, je zahrada ukáže návštěvníkům, včetně dalších zajímavostí z jejich biologie.

„Tento týden záhon září v odstínech žluté. Australské akácie, včetně národní rostliny Acacia pycnantha, jsou předlohou i pro australské národní barvy, žlutou a zelenou. Rod Acacia je na druhy nejbohatším rodem Austrálie. Roste zde téměř 960 druhů mnoha podob listů, stonků i květů. Všechny, až na jednu výjimku, jsou v barvě žluté,“ vysvětlil hlavní botanik zahrady Tomáš Peš a dodal: „Návštěvníci už se mohou těšit na variace odstínů růžové a červené. Poupata australských nitkokvětů a grevilejí se rozvinou každým dnem.“

Zoo_svět_sucha_Pittosporum-multiflorum

Zoologická a botanická zahrada města Plzně je otevřena každý den podle zimní otevírací doby. Podle současných nařízení není nutné prokázat před vstupem do zoo bezinfekčnost, pouze při případném vstupu do restaurací v zahradě.

Zdroj  : vz/ZOO PlzeňNepřehlédněte