Ájurvéda může zlepšit vaše zdraví. Tato nauka se opírá o tisíce let zkušeností

29.1.2021
Jiřina Pouzarová

Změnit stravu a životní styl není tak jednoduché. Donutí nás k tomu často až zhoršené zdraví.

Zkuste se inspirovat tisíci lety ověřenými recepty z ájurvédy. Že vám to slovo nic neříká? Je to komplexní nauka o životě, která se opírá o 5000 let prověřené zkušenosti v přístupu k lidskému organismu. Zatímco u nás máme na výběr hlavně západní medicínu, v Indii vyhledávají i tu ájurvédskou.

Člověk jako celek

Základem ájurvédy jsou holističtí (komplexní) lékaři. Krása vychází zevnitř a stejně je potřeba hledět i na celý organismus. Tělo a duše jsou nedělitelné. Proto vás například ájurvédský lékař neodbude otázkou, co vás trápí, nýbrž se zeptá na váš komplexní život. Změří tep, prozkoumá oči, ruce a mnoho dalšího. Zajímá ho, jak spíte, jakou máte práci, jaká je vaše rodina. Důležitá je také informace o vylučování. Zatímco v Evropě je to společensky nevhodné konverzační téma, v Indii je naprosto běžné.

Přírodní vyhlazení vrásek u vás doma. Naučte se obličejové masáže

Základním rozdílem mezi ájurvédou a západním přístupem je i čištění organismu. To hraje obrovskou roli nejen pro dobrou kvalitu pleti. Aby měla jakákoli, být přírodní kosmetika skutečný účinek, je důležité pročistit tělo. Ájurvéda jako taková je postavena na tom, že toxiny „nás činí ošklivými“. Polykání olejů je pro pročištění organismu či odstranění toxinů prostřednictvím pocení jsou často navázané na blahodárné olejové masáže.

Naleznete vnitřní harmonii

Masáže a všechny ostatní detoxikační rituály je potřeba podstoupit pod dozorem. Najděte si školeného ájurvédského odborníka, zvlášť pokud půjde o očistné techniky. Pomůže vám s problémy, které přináší naše civilizace, za pomoci přírodní kosmetiky, jógy a poznatků z medicíny. Ájurvédské procedury jsou velmi účinné při zmírnění akutních bolestí zad a zároveň pomáhají řešit i jejich příčinu. Terapie využívá olejů, bylin a bylinných doplňků, učí správnému dýchání, zlepšuje držení těla, protahuje zkrácené a posiluje oslabené svaly.

3 oblíbené erotické masáže, které vás dostanou do kolen

Podle zdravotního stavu jsou některé procedury, cvičební lekce, doplňky stravy či očisty doporučeny na základě vstupního vyšetření ájurvédským lékařem. Jogínské a ájurvédské očistné techniky, zeleninové šťávy, bylinné detoxikační čaje a kúry vám pomohou cítit se opět lehčí, plní síly a energie. Znovu naleznete vnitřní harmonii.Nepřehlédněte