Čas na velkou změnu. Jak udělat osudový krok

meditace

Mnoho lidí ve svém životě přijde do bodu, kdy začnou přemýšlet nad velkou změnou, nad tím, jak znovu a jinak nesměrovat svůj život. Obvykle takový stav člověk mívá kolem čtyřicátého roku života a říká se mu krize středního věku. Mnohdy ale přichází mnohem dříve. A čím dříve přijde, tím pádem se i dříve začneme rozhoupávat ke změně, a tím lépe.

Měli byste si uvědomit, že pokud nebudete spokojení vy, pak nebude spokojené ani vaše okolí. Vy jste ve vašem životě ta naprosto nejdůležitější osoba. Jakákoli nespokojenost nebo váhání se projeví na vaší komunikaci směrem k okolí a tím pádem můžete působit nepříjemně či nabroušeně – z toho pak vznikají nejrůznější nedorozumění, hádky a podobně.

Krize středního věku může přijít kdykoliv. Osvědčené tipy, jak ji překonat

Změna se nedělá snadno

Problém je, že svou současnou práci nebo jinou činnost, se kterou byste nejraději „sekli“, ale jste k ní nějakým způsobem hluboce vázáni, vykonáváte už dlouho a pak se prostě končí špatně. Možná nevíte jak nebo kam svůj život nasměrovat, ale víte, že teď nejste spokojeni. Dejte si čas, dobře všechno promyslete, jste před velmi těžkým úkolem – změnit svůj život – to prostě nejde „ráz na ráz“.

Zvažujte

Zvažujte, raďte se s blízkými nebo s lidmi, kteří rozumí oboru, do kterého se chcete vrhnout. Ve své nové budoucnosti byste ale měli zohledňovat také doposavad nabyté vědomosti. Na cestě za svým novým já vám pomůže také jóga nebo meditace.

Je to duchovní

Všechny tyto změny jsou totiž svým způsobem duchovní. Hodláte se vydat novým směrem, aby právě vaše bytostné já bylo spokojené. Jóga i meditace vás mohou dovést k poznání, které vás nasměruje, poposune a otevře oči. Nebo na kurzech potkáte někoho inspirativního. Stejně tak dobře pomůže běh a túry do hor, pomohou vám najít cestu k sobě sama a utřídit si myšlenky.

Citáty slavných osobností, díky nimž se zbavíte strachu a začnete žít naplno

Až budete mít jasno

Nedělejte žádná ukvapená rozhodnutí. Myšlenka na změnu ve vás musí uzrát a musíte jí opravdu věřit. Takže rozhodně nedávejte žádné zbrklé výpovědi ze současné práce. Když se ukáže onen nový směr, tak si ho začněte zkoušet jako hobby – koníček a pomalu, postupně k němu přejděte a pamatujte, že přání je otcem myšlenky, pokud si něco bytostně přejete, tak se věci dají do pohybu. Bez vašeho přičinění to ale jen tak nepůjde. A pokud máte sebemenší pochybnost, rozeberte si ji do detailu, ať jste připraveni na všechny eventuality. Stoprocentně se ale tohoto velkého kroku nebojte.

Chcete zkusit jógu? Začněte pozdravem slunci

Dnes, 13:40
Když v obci Ústí nedaleko Vsetína odbočíte do údolí Vsetínské Bečvy, po pár stovkách metrů...
Dnes, 13:14
Vláda kvůli šíření koronaviru od čtvrtečních 6. hodin ráno do 3. listopadu nařídila omezení pohybu...
Dnes, 11:39
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
Dnes, 11:39
Svatý František zahání lidi do chýšek, praví pranostika. Teplo tedy postupně střídá zima a je...
Dnes, 10:20
Jíst zdravěji, a přitom všechno co máte rádi? Ano, jde to a je to docela...
Dnes, 08:59
Sdílení zkušeností a příkladů dobré praxe, jak mohou firmy implementovat opatření ke zvládnutí pandemie covid-19,...
Dnes, 08:11
Když se dnes řekne teroristický útok, každého asi napadne výbuch, šílený střelec nebo něco podobného,...
Včera, 15:40
V uplynulém měsíci září jsme si státním svátkem připomněli významné výročí naší české státnosti. Kníže...
Včera, 13:56
Vláda Andreje Babiše věděla od půlky srpna o druhé vlně covid-19. Měla k dispozici matematické...
Včera, 13:40
Stres a strach, to jsou faktory, které opravdu podstatně ubližují naší psychice. Nyní, tedy v době,...
Včera, 13:00
Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality pátrají v souvislosti s neoprávněným vyplacením kompenzačního bonusu po totožnosti...
Reklama