Chudý muž chce ušetřit peníze. Živí se žrádlem pro psy

24.6.2022
Simona Knotková

Chcete v těžké době ušetřit? Raději se neřiďte příkladem nuzného studenta, který se živí žrádlem pro psy.

Začalo to jako sázka s kamarádem. Uživateli Reeditu s přezdívkou Dark_Ice_Blade_Ninja žrádlo pro psy ale zachutnalo a rozhodl se, že ho začne konzumovat pravidelně. „Od té doby ho jím minimálně jednou denně. Dodávám, že pouze suché, mokré jsem ještě nezkoušel,“ píše na sociální síti.

Jídlo v prášku? Čekají nás v budoucnu místo stravy jen nutričně bohaté náhražky?

Dodává, že jídlo pro psy má díky kamarádovi zadarmo, díky čemuž šetří peníze. Má ale obavy, zda podobná strava neškodí jeho zdraví a ostatních uživatelů se ptá na jejich názor.

„Levné žrádlo pro psy je plné přísad, které jsou těžko stravitelné. V podstatě budeš chodit častěji na záchod a nedostaneš potřebné živiny. Navíc nepodléhá stejným předpisům jako jídlo pro lidi. Často obsahuje rozemleté části zvířat, jako jsou kuřecí zobáky, kostí, peří atd. Drahé psí žrádlo je vyrobené z kvalitních ingrediencí a problém by v něm být neměl, ale v takovém případě bys už neušetřil peníze,“ vysvětluje mu v komentáři uživatel s přezdívkou slash178.

Budete mít na jídlo? Čechy čeká drahota, na kterou nejsou zvyklí

Připojuje výtku, že levně se dá najíst i z běžných potravin, rýže či například fazole jsou podle něj ještě levnější než psí pochutiny. „Nauč se vařit!“ radí mu na konci vyčerpávající reakce.

Podobně mluví také odborníci. I když psí žrádlo podle nich není vyloženě nebezpečné a v případě největší nouze ho člověk může konzumovat, mimo jiné hrozí riziko nemocí přenášených potravinami.

Bez luštěnin to nejde, jsou ideální potravinou

Student nemá aspoň nouzi o humorné historky. „Navštívil mě kamarád a když viděl všechno to psí žrádlo, divil se, jak to že mám psa, když to kolej nedovoluje. Když jsem mu řekl, že je to moje, myslel si, že si dělám srandu,“ píše.

Zdroj: ReeditNepřehlédněte