• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Děsivá věštba o zkáze Prahy. Zničí hlavní město v roce 2019 velká hořící koule?

  12.4.2018
  Šárka Turčeková
  Další fotky

  Věštkyně, která kdysi žila v Čechách a v Německu, předpověděla s velkou přesností celou řadu událostí. Ty se po její smrti vyplnily do puntíku. Mezi jednu z jejích vizí patří i to, že by mělo hlavní město počátkem roku 2019 zaniknout. Doslova shořet v plamenech. Vyplní se její věštba i tentokrát, nebo budou mít Pražané štěstí? 

  Básník s kytarou, který se postavil bolševikovi. Bratříček by dnes oslavil 74 let

  Mezi známé proroky, kteří byli obdařeni věšteckým umem, patřil francouzský astrolog Michael de Nostradame. Mnoho událostí, které předpověděl, se mělo vyplnit, některé ale zůstávají dosud sporné. Nostradamus totiž své vize skryl do zakódovaných veršů s mnoha metaforami. Proto si je každý může vyložit po svém. Naproti tomu u věštkyně, o které se příliš nemluví, jsou předpovědi poměrně jasné.

  Žil tu první český poustevník v historii. Ze Svatého Jana vede i nejstarší turistická stezka končící na hradě královských pokladů

  Jde o českou rodačku Sibylu Weiß. Přestože byl její původ německý, žila v Česku a část života prožila i v Praze. Už tehdy za ní na přelomu šestnáctého a sedmnáctého století proudily davy uchazečů, kteří měli zájem o předpovídání budoucnosti – totiž vizí, které jim vykládala.

  FOTO: Praha: čtvrt století v UNESCO

  Praha: čtvrt století v UNESCO - Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Schody, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Národní divadlo, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Národní divadlo, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Praha, UNESCO, Karlův most
  Další fotky
  Praha: čtvrt století v UNESCO - Praha, UNESCO, Karlův mostPraha: čtvrt století v UNESCO - Karlův most, rok 1890, PrahaPraha: čtvrt století v UNESCO - Karlův most, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Pražský hrad, Praha, UNESCOPraha: čtvrt století v UNESCO - Praha, Staroměstské náměstíPraha: čtvrt století v UNESCO - Vyšehrad, Vltava, Praha, UNESCO

  Věříte věštbám?

  Ano
  27%
  Občas
  38%
  Ne
  35%

  Zasáhne Prahu asteroid?!

  Tato Pražská Sibyla, jak se jí říkalo, správně určila události, které se odehrály dlouho po její smrti. Předpověděla například obnovení české samostatnosti, ale jako první a druhou světovou válku. A to včetně mnoha děsivých detailů. V jednom z proroctví od Pražské Sibyly se objevilo proroctví o zkáze Prahy. K té by mohlo dojít někdy počátkem roku 2019.

  Podivné pohřební rituály se zohavenými mrtvolami. Proč se odehrávaly v Bubenči a Hloubětíně?

  Sibyla v ní popisuje jakousi ohnivou kouli, která spálí velkou část hlavního města a dopadne na Vyšehrad! Jestli to může být asteroid nebo nějaká lidská ničivá zbraň, to nikdo netuší… Nezbývá než doufat, že se tato věštba nevyplní. Ostatně už mnoho podobných vizí se nikdy nevyplnilo.

  Drsná procházka pražským podsvětím. Kolik tisíc se dá vyžebrat na Karlově mostě?

     Nepřehlédněte