Erotické retro: 10 historických zajímavostí o sexu, kterým nebudete moci věřit

14.6.2019
Šárkos

Dildo z kamene. Dnes jsou možná populární sexshopy, které jsou plné nejrůznějšího zboží z příjemných a hladkých materiálů. V dřívějších dobách se ale musely chtivé ženy spokojit s takovými materiály jako je kámen, zvířecí rohy, nebo slonovina. To si jen těžko představit, že? Nejstarší dildo z doby kamenné, které archeologové objevili, měřilo 20 centimetrů a bylo ze siltovce – směsi jílu a tmele.

Jedovatá rudá rtěnka. Rtěnku používají ženy jako součást celkového make-upu, když chtějí zvýraznit rty. To ale dříve nebylo tak úplně běžné. Rtěnku červeno-fialové barvy používaly ve starém Egyptě hlavně nevěstky, které se specializovaly na orální sex. Tak muži snadno nevěstku rozpoznali. A nebyla to rtěnka jen tak ledajaká – ženy si ji vyráběly z jódu a jedovatých sloučenin bromu. Způsobovala jim tedy zdravotní problémy. Ovšem řemeslo je řemeslo.

Kde v Praze probíhají největší erotické orgie? Poznejte šest populárních swingers klubů. Víte, jak to v nich chodí?

Největší skupinový sex. Ano, i dříve se lidé oddávali skupinovému sexu. A byl dokonce mnohem populárnější než v dnešních dnech. Nechodilo se však do swingers klubů. Vášnivému milování se ve starém Římě oddávalo na 7 tisíc lidí dohromady. Ano, čtete správně. Jak to tehdy asi muselo vypadat, a jak rychle se šířily pohlavní nemoci, to ponechme fantazii…

Staří Římané byli vůbec chlípníci. Rádi si užívali sexu s chlapci, což se jejich ženám moc nelíbilo. A tak chodívaly ze msty souložit do veřejných domů. Jednou z takových žen byla i císařovna Messalina. Soutěžila prý s nevěstkami o to, kdo uspokojí víc mužů. A vyhrála.

13 tisíc penisů. Tolik si faraon Meneptha odvezl z vyhrané bitvy nad Libyjci. Přikázal, aby poraženým vojákům uřezali penisy, a ty si pak odvezl do Egypta. Co s nimi udělal, však nikdo neví.

Inkvizitorská bible popisuje zločiny čarodějnic. Upalovaly se proto, že mužům zaklínaly penisy

První kondomy. Přesuneme se do už trochu civilizovanějších erotických orgií. Bezpečnost je na prvním místě. A tak se konečně začaly vyrábět kondomy, které dnes miliony lidí na celém světě chrání před pohlavními nemocemi a před nechtěným početím. Asi těžko si však umíme představit kondomy z mastného papíru nebo jehněčích střívek. To byly první pokusy o kondom v Asii. Mohli si je však dovolit jen muži z vyšší nebo střední vrstvy. A nasazovaly se jen na špičku penisu. Největší boom kondomy zažily až v 18. století. Byly z lněné látky a prodávaly se po hospodách.

Nejplodnější chlapík v historii. Tak ten opravdu kondomy nepotřeboval. Člen královské dynastie Sharif měl totiž svůj vlastní harém. Přechovával v něm pětistovku žen a vesele s nimi obcoval. S ochranou si určitě hlavu nelámal, protože se mu narodilo celkem 1042 dětí. A tak se stal otcem snad vůbec nejvíc dětem v dějinách.

Vyboulené poklopce. Ne každému příroda nadělila. Z čeho jsou dnes mezi pány mindráky, to si dřív jednoduše vycpali pilinami nebo látkou. Ano, pánové nosívali vyboulené poklopce a bylo to velice populární. Každý z nich tak vypadal víc atraktivně. A dámy měly pocit, že jejich ctitelé mají neustále erekci, což jim – zřejmě? – lichotilo.

Nad Evropou se stáhla mračna a Napoleon udeřil. Znáte osudy Habsburků?

Drsné pásy cudnosti. Kovové krunýře měly ochránit ženy před nevěrou, hlavně když je jejich muž na cestách. I když jim neumožňovaly mít pohlavní styk, byly pokušením pro svůdce. Ti se pokoušeli uspokojit své milenky tak, že je lechtali i přes pás v intimních místech pavími pery. Jak se říká, zakázané ovoce chutná nejlépe.

Drahý penis panovníka. Závěrem jedna perlička. Tipli byste si, na kolik by dnes vyšel penis Napoleona Bonaparta? I taková věc se dá vydražit! Za 3 tisíce dolarů jej vydražil jeden americký urolog. Zjevně jej chtěl prozkoumat. Dnes je však penis Napoleona opět k prodeji. Vyvolávací cena je 100 tisíc dolarů.Nepřehlédněte