5 důležitých kroků, jak si vybudovat lepší partnerský vztah

2.12.2019
Lukáš Mucha

„I rostlina potřebuje pravidelně zalévat.“

1. Komunikace

Základem komunikace je slovo. To, jak s partnerem hovoříme, je klíčové pro to, abychom mezi sebou vytvořili blízké pouto. Slova mají velkou sílu; nejde ovšem o slova samotná, jde o energii za slovy, která používáme. Slova tvarují hmotu. Používejme tedy slova, která léčí. Vytvořme si vztahy, které jsou takové, o jakých jsme snili. Vzájemná péče mezi partnery začíná tím, že si dopřejeme čas a prostor na to, abychom mohli oboustranně plně projevovat to, co cítíme.

7 tipů, jak opravit nefungující vztah. Nebuďte bojovní a správně se vyjadřujte

2. Vděčnost

Neberme svého partnera jako samozřejmost. Být vděční za naši lásku je skvělý způsob, jak vybudovat harmonický vztah. Když si přestaneme druhého vážit, staneme se k němu lhostejnými a milovaného člověka ztratíme. Udržet plamen lásky při životě vyžaduje velké odhodlání. Pokud budeme k sobě cítit vzájemnou vděčnost a budeme si sebe navzájem vážit, náš vztah bude hluboký a trvalý.

Buďte štědří a oceňujte štědrost druhých. Velkorysost je znakem opravdového úspěchu

3. Vášeň

Vášeň je hnacím motorem každého vztahu. Čím více je v našem vztahu vášně, tím více bude vztah vzkvétat. Abychom mohli vášeň plně rozvinout a kultivovat, je nutné se spojit se svým zdrojem tím, že budeme jíst zdravá jídla a budeme žít v prostředí, kde se cítíme šťastní. Čím více energie budeme mít, tím více vášně bude mezi námi oběma proudit. Jakmile nebudeme mít dostatek energie, vášeň začne usychat jako květina. Skvělý způsob, jak zvýšit ve vztahu vášeň a žít svůj sen, je oprostit se od očekávání společnosti a od stresu. Když dovolíme partnerovi dívat se i na druhé a oceňovat jejich krásu, náš vztah to osvobodí.

Důvěřujte svým instinktům. Intuice představuje tajnou zbraň na cestě k úspěchu

4. Důvěra

Důvěra je v partnerském vztahu klíčová. Nemůžeme ztratit něco, co nám nepatří – lásku nepřinutíme. Myšlenka, že nám někdo patří, je iluze. Můžeme získat tělo, ale srdce nikdy – to nám musí být darováno. Respektovat se navzájem tak, abychom mohli kráčet společně v naprosté svobodě, je znakem hluboké důvěry a pouze takto v sobě navzájem spatříme tu nejhlubší krásu.

Prožijte svůj život děláním divných věcí s divnými lidmi. 50 motivačních citátů Ralpha Smarta

5. Radost

Mít dobrý vztah znamená prožívat se svým partnerem radost. Chovejte se bláznivě, hrajte si, tančete. Probuďte vaše vnitřní děti, které vás opět dovedou do okamžiku, kdy jste se spatřili poprvé – do oné kouzelné chvíle. Kouzlo bude žít, když se spolu budete smát a radovat se a nebudete brát život tak vážně. Pamatujte, radovat se znamená otevřít srdce – takto budou vaše srdce růst láskou a oba se budete vznášet v čisté blaženosti.

Zdroj: Ralph Smart – Žijme naplno (Feel Alive, 2014)Nepřehlédněte