Hubněte chytře, bez jojo efektu. Zkuste to s námi

28.6.2020
Zaz

Pokud se rozhodnete jít cestou low carb, tak nebudete jíst mnoho sacharidů. Což je ale špatně. Své tělo připravíte o velmi důležitou živinu, kterou je nutno vykompenzovat něčím jiným.

Ve finále tedy ve skutečnosti začnete tělo zatěžovat, protože mu budete dodávat příliš mnoho tuků, většinou z masa. To vede ke vzniku různých onemocnění. Mohou se vám ucpávat cévy, růst cholesterol, ale také můžete mít brzo dnu. Nic z toho není zrovna banální onemocnění.

Dělená strava: Dieta nebo životní styl?

Keto

Keto dieta je další oblíbený, módní trend. Samozřejmě, pokud se budete řídit tím, že svou stravu omezíte, zjednodušeně řečeno, na maso a zeleninu, určitě zhubnete. Až ale začnete jíst normálně, protože toto je z dlouhodobého hlediska neúnosné, kila půjdou zpátky. V případě keto diety také nemá smysl kupovat předražené pytlíčky s nápoji a kašemi. Lepší je najít si správné potraviny a pustit se do toho po svém.

Optimální

A teď k tomu, co je optimální. Dopřejte si pětkrát denně jídlo. Sestavte si jídelníček na míru, jako kdybyste měli krabičkovou dietu. Mimochodem, ta jediná má smysl a je účinná, ale také je drahá.

Pokud si však najdete jídelníčky krabičkové diety a sestavíte si podle nich vlastní stravovací plán, tak to má smysl.

Přerušovaný půst jako převrat v dietách. Jezte jen dvakrát denně a zhubnete, tělu je to přirozené

Ve zkratce by vaše jídlo mělo obsahovat hodně proteinů v podobě tvarohu, čerstvých sýrů, libového masa nebo třeba tofu. Nesmí ale chybět ani jiné složky potravy. Tedy rozhodně nevynecháváme sacharidy. V dopoledních hodinách si dopřejte ovoce nebo med.

Svačiny

Nikdy nezapomínejte na svačinky, jsou také důležité. K jídlům si pak úplně normálně dejte i přílohu. I ona má na talíři svůj smysl. V neposlední řadě si dávejte opravdu hodně zeleniny. Ta je ze všeho nejdůležitější, obsahuje plno vlákniny a z těla odvádí škodlivé látky.Nepřehlédněte